Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Göstermelik Yamalar

E-posta

Emekli Öğretmen Barış Ozan Zeyrek

Daha önceleri de yazdım ama, demek ki bir daha yazmak gerekiyor. Emniyet Müdürlüğü’müzün önünden başlayarak, Hatice İsmail Hakkı Kayan İlk ve Ortaokulu’na kadar olan bölümde bir asfalt yama işi yaptınız. Yaptınız da, elinize yüzünüze bulaştırdınız.

Sayın Başkan, işi kime ihale ettiyseniz,  bilmiyorum (Müteahhit de olabilir, Buski de)işlerini hiç iyi yapmamışlar, bilesiniz. Kambur kumbur bir yama. Yazmıştım ; Sayın Başkan o yoldan arabanızla bir geçin bakalım eğer beğenirseniz, sözüm yok. Arabayla giderken, zıplaya, zıplaya gidebiliyorsunuz ancak. Çukurlardan, tümseklerden ve rogar kapaklarından kaçarken, adam gibi yola gidebilmek olanaksız. Makam koltuğu sıcak olabilir, gösterişli de olabilir ama, işinizi doğru yapmıyorsanız, o koltuk adamı rahatsız eder ;  bilmem siz rahatsız oluyor musunuz?

İpar Caddesine yeni yapılan asfalt yolda çökmeler var. Tam yeriyle tarif edeyim isterseniz. Halden Ofem Bilgisayar’a gitmeden 25-30 metre geride kocaman bir çukur var. Ayrıca, aynı yolu devamında, Hükümet Konağı’nın arkasındaki caddede arabaları yanlatan bir çökme var. Bu yollar daha yeni yapılmadı mı? Yazık, yazık, bu milletin parasına yazık oluyor. Millet çukurlardan kaçarken, kaza yapabilir; bunun sorumlusu da sizler olursunuz.

Sayın Altepe’ye

Marmara’nın incisi dediğimiz güzel Mudanya, sizlerden hizmet bekliyor. Sayın Altepe, sizi Mudanya’ya bekliyorum. Lütfen, Mudanya’yı bir dolaşın ve gördüğünüz aksaklıkların giderilmesini sağlayınız. Haksızlıkların ve çarpıklıkların üzerine gittiğinizde üzüleceğinizi  biliyorum ama, inanın,  Mudanya çok daha iyi hizmet bekliyor. Daha önceki yazılarımı, Mudanya.gen.tr ’nin arşivinde bulabilirsiniz. Ayrıca, yazmadan, Buski’ ye yaptırdığım işler de var. Örneğin: Hükümet Konağı’nın arkasından Hakan TAMAÇ Caddesine çıkılan yolda, yağmur giderlerin üstündeki asfalt şişmişti. Oradan geçenlerin arabalarının altı parçalandı. Buski’ ye bilgi verdim, hemen yapıyoruz dediler, yaptılar da sağ olsunlar. Birkaç gün sonra da aynı yerde yine şişme oldu. Onu da bildirdim, hemen yaptılar, şükür şimdi iyi durumda. İhaleler verilirken sözleşme yapılmıyor mu? Bu nasıl bir iş Allah aşkına?

Sayın  Aktürk, size uyarıda bulunuldu mu bilmiyorum ama, ATATÜRK anıtını aydınlatan lamba bir süredir yanmıyor. Nedenini merak ediyor ve soruyorum, neden? Bu eşsiz ulusun gönlünden ATATÜRK sevdasını silmeğe kimsenin gücü yetmez. ATATÜRK, aydınlıkların lideridir. Siz o ışığı yakmasanız da, yüreğimizdeki ATATÜRK ışığı hiç sönmeyecektir.

Barış Ozan ZEYREK

Ümit ATİLLA

17.12.2013

Son Güncelleme ( Pazartesi, 30 Aralık 2013 01:45 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU