Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Mudanya Haber Arşivi 2013 Yılı Haber Arşivi Mudanya Polisine Yakın Savunma Eğitimi

Mudanya Polisine Yakın Savunma Eğitimi

E-posta

Mudanya ilçe emniyet müdürlüğünde görev yapan emniyet mensuplarına bir süredir,Bursa İl Emniyet Müdürlüğü, Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından, yakın savunma ve suçluyu etkisiz hale getirme teknikleri üzerine eğitimler veriliyor ve bu eğitimler tatbiki olarak uygulanıyor.

Mudanya Güzelyalı mahallesinde bulunan Salı alışveriş pazarının zemin katında sürdürülen uygulamalı tatbikatlar gerçeğini aratmıyor. Tatbikatlı eğitimde polislere yakın savunma taktikleri, ateşli silah, insan hakları, etik polis, toplum destekli polislik ve çeşitli senaryolar uygulamalı olarak sergileniyor. Bu belirtilen dersleri kapsayan eğitim, il merkezinde iki şube ile Gemlik ve Mudanya ilçelerinde olmak üzere 4 noktada eş zamanlı başlatıldığı belirtildi.

Yapılan açıklamada İki günü teorik, 3 günü de pratik olarak verilen tatbikatlı eğitim vatandaşların gerçeğinden ayırt edilemedi ve bazı vatandaşlar" Bu tür insanları çevrelerini rahatsız etmelerine emniyet olarak izin vermediğiniz için sizleri emniyet olarak kutluyoruz" dediler ancak sonradan tatbikatlı eğitim olduğunu öğrendiklerinde gerçeğinden ayırt etmek zor, kutluyoruz" dediler.  
Temsili olarak bir aracın içinde olan ve aşırı alkollü olarak araç içinden naralar atıp ellerinde kuru sıkı silahlarla havaya ateş eden kişi ve içinde bulundukları araca, polisin yaklaşımı ve onların etkisiz hale getirilmesi tatbikatla uygulandı.

Mudanya Polisine Yakın Savunma Eğitimi Veriliyor

Yapılan açıklamada artık Türk Polisinin Avrupa standartlarında yapılan eğitim kapsamında polisin yüzde 97 oranında iknasıyla şahıslara ve araçlara yapılacak olan müdahalenin yanı sıra yüzde 3'lük kısımda görevlerini en iyi şekilde yapan emniyet mensuplarına karşı gösterilecek olan mukavemetin hukuka uygun yapılması gereken müdahaleler ele alındı. Eğitimin 4 haftada 100 polis memurunu kapsadığı belirtilirken tatbikatlı olarak yapılmasının çok daha sağlıklı olduğu da kaydedildi.

 

Tarık Arslan / Mudanya

 

Son Güncelleme ( Çarşamba, 18 Aralık 2013 20:56 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU