Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Mudanya Haber Arşivi 2013 Yılı Haber Arşivi Mudanya ve Mudanyalıya Bu Durum Yakışmıyor!

Mudanya ve Mudanyalıya Bu Durum Yakışmıyor!

E-posta

Mudanya'da sokağın başında hasarlı kullanılamaz durumda eski model bir Anadol pikap yani hurda, yıllardır olduğu noktayı işgal ediyor. Yetkililerden kimse ses çıkarmıyor, üstelik kasası çöp konteynırı gibi kullanılıyor, ama bu çöpleri kimseler boşaltmıyor, yakında taşacağı kesin. Anadolu 'nun hiç bir yerinde böylesine bir görüntünün bu kadar uzun süre yer almasına izin verildiğini sanmıyorum.

mudanya gen tr

İki ayı aşkın süredir her sabah satırlara konu olan Ömerbey Mahallesi 1. Şirin sokak'tan işime gidip geliyorum. Her gün bu hurda çöp arabasının(!) önünden belki yüzlerce insan gelip geçiyor. Bakıyor ama kimse, hiç kimse görmüyor!

İddia ediyorum, Mudanya toplumsal genel kullanım alanının en fazla ve en hesapsızcasına kolayca işgal edildiği, hatta mundar edildiği yerleşim yerlerinden biri. Sonra birileri çıkıp turizimden, kültürden nutuklar atmaya başlıyor ve bizelere basın mensubu olarak onların beyanlarını klavyeden tuşlamak işkence oluyor. Çünkü gerçekleri görmeyerek başını kuma gömen deve kuşları misali atıp tutan bu yetkililerin Mudanya sokaklarında bile gezmediğini, bu konuyla ilgili bir birim bile çalıştırmadığını, sokakların durumundan biliyor, görüyoruz. Bakıpta görmeyenler utansın!

"Mudanya sahipsiz" denildiği veya yazıldığında ki şu an yazıyorum, Mudanya sahipsiz ! Tepki gösterilen her yoruma Mudanya sokaklarının ayrı bir kepaze görüntüsünü duvar kağıdı büyüklüğünde yayınlayarak cevap vereceğim. Çünkü o kadar çok rezalet görüntü var ki!

Gezin, gidin, bakın, ilgilenin, vicdan gözüyle bakın, Avrupa Birliği Bakanlığı kuran bir partinin yönettiği Mudanyamızın durumu, sokakları ne durumda? Şimdi tam sırası yerel seçim dolayısıyla herkes nezaket ziyaretleri yapıyor, insanların sorunlarını anlamak için onlarla konuşuyor. Hazır bu ziyaretleri yaparken o insanların yaşadığı sokaklara da yanlarındaki kalabalıktan sıyrılıp lütfen baksınlar.

mudanya gen tr

Tabi bu nezaket ziyaretlerini camları film kaplı koltukları ısıtmalı lüks makam araçlarıyla yapmıyorlarsa!

Bir söz vardır. "Davranışlar, tavırlar sözcüklerden daha yüksek sesle konuşur" diye. Habercilikte de fotoğraflar, görüntüler satırlardan yüksek bir hisle ulaşır kitlelere!

Mudanya.gen.tr 'yi takip edenler bilir. Şahsen yazmam. Yazmamaya çalışırım. Birileri hakkında hep iyi niyet beslemeye çalışırım. Fakat haketmediğimizi düşündüğüm böylesine bir Mudanya'da yepyeni bir yıla gireceğimizi ve hayatımızda çokta fazla bir şeylerin değişmeyeceği, her gün aynı keşmekeş sokaklardan yürüyeceğimizi düşünmek zaman zaman dayanılmaz oluyor.

Çayıra salınan ve mevlanın kayırması beklenen Marmara'nın imitasyon hale getirilen incisi Mudanya'da yaşayan herkese mevcut duruma katlanabilmek adına olabildiğince Polyannacı, olabildiğince umutlu ve mutlu yıllar dileklerimle yeni yılınız kutlu olsun. 

Öner KIRAN / MUDANYA.GEN.TR 

 

Son Güncelleme ( Pazartesi, 30 Aralık 2013 20:36 )  

Yorumlar  

 
-1 #1 pervin 29-12-2013 08:55
bu arabayı polisin alıp kaldırması lazım kıran bey. Ayrıca bahsettiğiniz yetkililere söylediniz mi böyle bir durum var diye? Madem 2 aydır geçiyorsunuz oradan sürekli gördüğünüz zaman neden söylemediniz duyarlı bir vatandaş olarak? Ama bakıyorumki eleştirisel duyarlılığınız çok ama çokk fazla. He sahi seçimler geliyor dimi ondan olmasın???
 
 
+3 #2 Öner KIRAN 29-12-2013 15:12
Pervin Hanım basının görevi gözlemciliktir bu 2 ayı aşkın süredir o sokakta ekip arabası da zabıta arabasını da ben gördüm fakat onlar çevrelerine baktı ama görmedi.

Birde seçim falan demişsiniz ya şu Mudanya.gen.tr arşivini bir tarayın sonra yazın. Zira yazdıklarınız haberlerimiz karşısında çok desteksiz kalıyor. Yazım da vurguladığım gibi henüz yazmadığım ve yazmak istemediğim pek çok durumun olduğunu tam olarak algılayamamışsı nız.

Var mısınız foto albümleriyle bu yazımı yazı dizisi haline getirip ÖTEKİ MUDANYA adı altında bir set oluşturmaya?

Madem Mudanya'da yaşıyorsunuz ve duyarlısınız Size 7 gün müsaade gezin bakın aksaklıkları yetkililere duyurun. Değişen değişşin daha sonra ben deklanşörüme dokunayım ;)

Sonra o resimlerin ve yazılarımın altına da yorum olarak siz tuşlayın.
 
 
+1 #3 isra 30-12-2013 11:36
o araç orda kimsenin umrunda değil... ben şahsen beleiyenin görevini yerine getirdiğini hiç düşünmüyorum aynı olay benim oturduğum mahalledede var hurdacılar veya kağıt toplayanlar hergün hurda toplayıp aracın içine bırakıyorlar ve 10 15 gün sonra gelip götürüyorlar bunu size fotoğraflarla kanıt olarak atabilirim :oops:
 
 
+1 #4 demokrasi 30-12-2013 17:13
Bazı şeyler gerçekten anlaşılamıyor mesela kazılan caddelerin asfaltlanıp sonra tekrar kazılması gibi.Bu milletin parası bu kadar çok mu.Neden bunlar bir şekilde düzene girmiyor bildim bileli Mudanyada sürekli bir yerler kazılıyor onlarca seneden beri.Bir çok yol delik deşik asfalt kalitesi berbat.Malesef belediye yetkililerin tvlerde anlattığı Mudanyadan çok daha başka bir Mudanya var ve o Mudanya bir türlü görülemiyor.
Sahil yolu deseniz hafta sonu felaket halinde her taraf çöpler içinde lokantalar masaları halkın kullanım alanlarının geçtiği yerlere çok rahatlıkla bırakabiliyor.Belediyeden ses seda çıkmıyor.Mudanyayı koruma bilinci yok.
Kent estetiği,çevrec ilik diye bir kavram belediyenin vizyonunda yok.OLmyacak yerlere 8 katlı imar izni verebiliyor ve bu durum savunabiliyorda !!
Diğer yandan büyükşehirin etkisiyle Mudanyaya ait bir çok yer Mudanya Belediyesince büyükşehire verilebiliyor.Buralardan Mudanya halkı faydalanamıyor.Eski kaymakamlık ve basket sahasının çevresinin ne halde olduğunu daha öncede yazdım.
Gerçekten yazık binlerce yıllık medeniyete ev sahipliği yapmış
bağlı bulunduğu ilden bile daha eski tarihi olan, Mütareke Antlaşmasına ev sahipliği yapmış bir ilçenin bu halde olması gerçekten çok üzücü!
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU