Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Mudanya Haber Arşivi 2013 Yılı Haber Arşivi Mudanya Belediyesi'nde Toplu Sözleşme

Mudanya Belediyesi'nde Toplu Sözleşme

E-posta

Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk, yapılan uzun görüşmelerden sonra Belediye-İş Sendikası ile Mudanya Belediyesinde çalışan 120 kadrolu işçiye %14 maaş zammı ve sosyal yardımları kapsayan bir yıllık toplu iş sözleşmesini imzaladı.

İmza tBaşkan Aktürk, Belediye - İş Bursa Şube Başkanı Abdullah Naci Levent, Mudanya Belediyesi İşyeri işçi temsilcileri İhsan Şahin, Ahmet Güleç ve Selim Özman’ın katılımlarıyla 01.01.2014 – 31.12.2015 arasında bir yıllık toplu sözleşme imzalandı.

İmzalanan toplu iş sözleşmesine göre yapılan zamların tamamı brüt olup, yıllık izin parası 450 liradan 800 liraya, çocuk zammı İlköğretimde okuyan çocuk başına 600, Lise 900, Üniversite eğitimi alan çocuklar için 1200 lira oldu. Yakacak parası 1.100 liradan 1.250 liraya, giyim yardımı 500 liradan 800 liraya, gıda yardımı 600 liradan 750 liraya, sorumluluk zammı günlük 7 liradan 10 liraya, pis koku zammı günlük 7 liradan 10 liraya, Ramazan Bayramı parası 600 liradan 750 liraya, Kurban Bayramı 850 liradan 1000 liraya, günlük yemek parası 16 liradan 20 liraya yükseltildi.Ayrıca, Doğum yardımı 1500 liradan 1800 liraya, Evlendirme yardımı ise 1500 liradan 1700 liraya yükseltildi.

Başkan Hasan Aktürk İşçi Toplu Sözleşmesini İmzalarken 31- 12 -2013

HER ZAMAN İŞÇİMİZİN YANINDA OLDUK

Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk, imzalanan sözleşmenin tüm işçilere hayırlı olmasını dilerken,”Özellikle belediyemizin Büyükşehir belediyelerinden biri olması nedeniyle yapmış olduğumuz işçi toplu iş sözleşmesin de, belediyemizde çalışan ve yaptıkları her türlü hizmetten dolayı gösterdikleri fedakarlıkları için işçilerimize yapabileceğimiz zammın en iyisini yapmayı uygun gördük. Temenni ediyorum ki, belediyemizde çalışan işçilerimize sağlamış olduğumuz bu maddi imkan ve olanaklarla aileleri ile birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam sürdürmelerini diliyorum. Mudanya halkı adına işçilerimize hizmet noktasında gösterdikleri çalışma için de bir kez daha teşekkür ediyorum. Bugün gerçekleştirdiğimiz sözleşmenin hayırlara vesile olmasını diliyorum”dedi.

Belediye-İş Bursa Şube Başkanı Abdullah Naci Levent ise yaptığı konuşmada,”Mudanya Belediye Başkanımız Sayın Hasan Aktürk, bizleri hiçbir toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde üzmemiştir. Her zaman işçinin ve emekçinin yanında olduğunu göstermiştir. Bursa belediyeleri içerisinde gerçektende işçisinin ve emekçisinin hakkını veren örnek sayılabilecek belediye başkanlarımızdan biridir. Biz tüm belediye işçilerimiz ile birlikte Belediye Başkanımız Hasan Aktürk’ün her zaman yanındayız ve kendisini desteklediğimizi belirtmek istiyorum. İmzalanan bu sözleşme işçi kardeşlerimize ve ailelerine hayırlı olsun” derken,Mudanya belediyesi işçi temsilcileri de açıklamalarında,” Tüm çalışan işçilerin, bu toplu iş sözleşmesinde belirlenen fiyatların kendilerini çok mutlu ettiğini belirttiler. 

Son Güncelleme ( Salı, 31 Aralık 2013 19:26 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU