Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Mudanya Haber Arşivi 2014 Yılı Haber Arşivi Mudanya Belediyesi 203 Tabela ile vatandaşı tehlikelere karşı uyarıyor

Mudanya Belediyesi 203 Tabela ile vatandaşı tehlikelere karşı uyarıyor

E-posta

Mudanya Belediyesi plajlara ve tehlikeli noktalara güvenlik tabelaları asarak vatandaşları tüm olumsuzluklara karşı uyarılıyor. Yaz mevsimi boyunca Mudanya Belediyesi Arama Kurtarma Ekibine de (MAK) takviye ekipler alındı.  Mudanya Belediyesinin hizmet alanının genişlemesiyle birlikte tüm sahiller ve mesire alanlarındaki göletler ve denizler sıkı sıkıya kontrol altına alınarak uyarıcı tabelalarla vatandaşlar uyarılıyor.

Özellikle mesire alanlarında yüzmeye uygun olmayan gölet ve deniz kıyılarına halkın yoğun olarak denizden yararlandığı bölgeler olan  Ayazma, Eğerce, Eşkel sahilleri, Mudanya Yazaki fabrikası altı, Güzelyalı Mahallesi Köksal Evleri önü, Kiremit iskelesi, Beyaz kayalar ve Karakayalar ile Altın kum mevkilerinde toplam 203 adet uyarıcı tabelaların dikildiği belirtildi.


"Bu bölgede suya girmek yasaktır" Güvenlik mantarları dışında denize girmek tehlikeli ve yasaktır" Kayalardan denize atlamak tehlikeli ve yasaktır" Cankurtaranların talimatlarına uyunuz" yazılı tabelalarla, vatandaşlar olası boğulma ve yaralanma olaylarına karşı uyarılıyor.

Bunun dışında Mudanya'nın en gözde sayfiye yerlerinin başında gelen ve yaz aylarında binlerce insanın denizinden ve kumundan yararlandığı Eşkel, Eğerce sahilinde 6 kişi, 20 kilometreye yakın bir kumsala sahip olduğu tahmin edilen Ayazma sahilinde de 2 şer kişi 3 ekip olarak Mudanya Belediyesi Arama Kurtarma Ekibine katılarak denizde halkın içinde botlarla gezerek yüzenleri kontrol altında tutup herhangi bir olumsuz olaya anında müdahale ediyorlar.

Mudanya Belediyesi Arama Kurtarma Biriminin çalışmalarını aralıksız olarak sürdürdüğünü ve desteğinin her zaman artarak devam edeceğini belirten Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz" İlçemiz genelinde ki sahillerimize her biri 300 metre uzunluğunda olan şamandıra mantar bariyerler çekerek denize girenlerin, şamandıraların dışına çıkmanın tehlikeli olabileceği konusunda uyarılmaları sağlıyoruz. Arama Kurtarma Birimimiz Plajlarda yüzme parkurları oluşturarak denize girenlerin bu belirlenen yerlerin dışına çıkmamaları sağlanıyor. İnsan sağlığı ve insan canının her şeyden önemli olduğunu bu nedenle de denizde alınacak önlemlerin arttırılmasının ne kadar önemli olduğunu  belirtmek istiyorum. Belediyemiz Arama Kurtarma Birimimize gerektiğinde personel takviyesi yapılacak ve malzeme desteği verilecek. Yaşanabilecek olası her türlü doğal afette birimimiz görevinin başındadır" dedi.

Mudanya Belediyesi vatandaşı uyarmak için  203 Uyarı Tabelası Yerleştirdi

 

Son Güncelleme ( Perşembe, 17 Temmuz 2014 11:21 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU