Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Mudanya Haber Arşivi 2014 Yılı Haber Arşivi Bonzai İçin Büyükşehir Harekete Geçti

Bonzai İçin Büyükşehir Harekete Geçti

E-posta

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bonzai ölümleriyle gündeme gelen Bursa’da uyuşturucu benzeri maddelere karşı yeni ve etkin bir strateji geliştirmek için çalışmalara başladıklarını söyledi.

Başkan Altepe, Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı olağan toplantısında konuştu. Çarşamba’daki valilik binasında gerçekleşen toplantıda güncel konulara ilişkin soruları cevaplayan Başkan Altepe, ölümlere neden olan ve gençliği tehdit eden bonzaiyle mücadele konusunun Bursa’nın gündeminde olduğunu söyledi. Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları kapsamında uyuşturucu ve bağımlılık yapıcı maddelerle mücadelenin de bulunduğunu vurgulayan Başkan Altepe, bonzai ve diğer benzer zararlı maddelere karşı daha etkin mücadele için startı verdiklerini ifade etti. Türkiye’ye birçok konuda örnek olan Bursa’nın Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin başkanı olarak bonzai konusunda da model çalışmalar yapacağına inandığını belirten Başkan Altepe, “Büyükşehir Belediyemiz ve ilçe belediyelerimizle ciddi bir adım atmak için bu sabah bir toplantı yaptık. İnşallah daha etkin ve sonuç alıcı adımları atacağız” dedi.

Recep Altepe Büyükşehir'in BONZAİ uyuşturucusuna karşı stratejik plan geliştireceğini açıkladı.

Suriyeli mülteciler konusu…

Başkan Altepe, Bursa’ya gelen Suriyeli mültecilere karşı yapıcı bir politika izleyeceklerini açıkladı. Bursa Valiliği’nin organizasyonuyla başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere kentteki tüm kamu kurumlarının bir araya geldiğini ve Suriyeli mültecilerle ilgili yaşanan sıkıntılara çözüm bulmak için uzman ekiplerden oluşan bir heyet kurulduğunu vurgulayan Başkan Altepe, Suriyelilere karşı biraz daha anlayışlı olmak gerektiğinin altını çizdi. Suriyeli mültecilerin komşumuz olduğunu ve komşuluğun kötü günde belli olduğunu belirten Başkan Altepe, “Bursa’ya gelenlere sahip çıkmamız gerekiyor. Buraya gelenler hem Müslüman hem de komşumuz. Onları dışlamak yerine, Türkiye’nin en büyük dost olduğunu kendilerine göstermemiz gerekiyor” diye konuştu.

Filistin, Kerkük ve Gazze’ye yardım

Başkan Altepe, meclis toplantısında, Kerkük’teki Türkmenler ile Filistin ve Gazze’de yaşayan Müslümanlara yardım için Büyükşehir ekiplerinin çalışma sürdürdüğünü de ifade etti. Büyükşehir Belediyesi’nin zorda kalanlara yardımda sınır tanımadığını, nerede neye ihtiyaç varsa bunu karşılamaya çalıştığını söyleyen Başkan Altepe, “Böylelikle Kerkük konusu da Filistin meselesi de bizim alanımıza girmiş oluyor. Oralara ulaşabilen örgüt ve gruplarla görüşmelerimizi sürdürüyoruz. ‘Yardımları en sağlıklı hangi yoldan, ne zaman ulaştırırız’ diye. Yeter ki ulaşabilelim. Bizim bir sıkıntımız yok” şeklinde konuştu.

 

Son Güncelleme ( Perşembe, 17 Temmuz 2014 17:11 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU