Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Mudanya Haber Arşivi 2014 Yılı Haber Arşivi Esnaf Odası Belediye Kiracılarına Ücretsiz Hukuk Danışmanlığı Veriyor

Esnaf Odası Belediye Kiracılarına Ücretsiz Hukuk Danışmanlığı Veriyor

E-posta

Mudanya Esnaf  Teşkilatları Başkanı Emir Ali Usta belediye kiracısı olup da Tahliye Tebligatı alan esnaflara ücretsiz hukuki danışmanlık hizmeti vereceklerini açıkladı. Usta Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi'nde düzenlenen genel hukuki bilgilendirme toplantısında yerel yöneticilerin empati yapması gerektiğini, mevcut kiraların belediye eski başkanı Hasan Aktürk zamanında güncellendiğini vurguladı.

Avukat, Özcan Mehmetalioğlu ile birlikte yapılan bilgilendirme toplantısında her iş yerinin ayrı bir durumu olduğunu ve ücretsiz hukuki danışmanlık hizmetinden esnafın yararlanabileceğini belirten Usta, mevcut durumda kiraların uygun olduğunu, bir aylık sürenin Ramazan ayı nedeniyle durgun geçtiğini ve Mudanya'da mevsimsel iş yoğunluğunun bulunduğunu esnafın sanıldığı gibi çok para kazanamadığını söyledi.

Usta esnafın amacının belediye ile herhangi hukuki bir sürtüşme yerine uzlaşarak, kiralarda makul bir artış sağlayarak işlerine devam etmek olduğunu, fakat belirlenecek kiraların Ölümü gösterip, sıtmaya razı etmeyecek düzeyde olmasının elzem olduğunu ifade etti.

Belediye kiracısı Esnaflara Tahliye konusunda hukuki seminer verildi.

 

Son Güncelleme ( Perşembe, 25 Eylül 2014 13:04 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU