Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

H E S E Y E K A

E-posta

Ümit ATİLLA

Ülkemiz yine bir seçim gündemi ile karşı karşıya bu günlerde. Fakat bu seferki ne yerel ne de genel. Bu seçim Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun üyelerinin belirlenmesi için 12 Ekim’de yapılacak bir seçim. Görüntüye de bakılacak olursa diğer seçimlerden aşağı kalmayacak bir gündem yaratıyor.

AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal geçenlerde bu seçimlere yönelik bir açıklama yaptı; “Bir grubun ya da zümrenin yargıyı ele geçirmek için oluşturduğu bu örgütlü koordinasyon isterse bu seçimi kazansın, bizim için gayri meşrudur. Çünkü biz sandıktan milletin oyları ile çıkmış, milletin iradesini temsil eden seçilmiş hükümetiz. Milletin iradesi dışında bir takım ayak oyunları ile pazarlıklarla hareket edenlere milletin temsilcisi olarak hükümet izin vermez”. “Meclis açıldığında ne gerekiyorsa yaparız”.
Benim yukardaki sözlerden anladığım genel olarak şudur; sen istediğin kadar seçim yap, istediğin adamlara seçim kazandır; fark etmez. Ben allem ederim, kallem ederim onları alaşağı eder kendi istediğim adamları seçtiririm.

Evet, ülkemizde demokrasinin geldiği nokta net olarak ortada. Benim istemediğim şekilde gelişen her türlü seçim sonucu yanlıştır. Gerekirse kanunları değiştirip seçimi yenilerim ve kazanırım.

Nedense 17 Aralık 2013’ten sonra bazı hükümet mensupları işine gelmeyen her şeye paralel yaftasını yapıştırmakta bir beis görmüyor. Hatta bunu özellikle kullanıyorlarmış gibi bir hissiyatım var. Durum öyle enteresan bir boyuta geldi ki; artık sokaktaki vatandaş bile bunu günlük dilinde espiri gündemi yapmaktan kendini alıkoyamıyor.
Fenerbahçe puan kaybetmiş, paralelcilerin işi. Altın fırlamış paralelcilerin işi. Borsa düşmüş paralelcilerin işi. Yağmur yağmıyor paralelcilerin işi. Böyle giderse yakında paralel bile paralelliğine isyan edip matematik kitaplarından azad edilmeyi isteyebilir.

Hırsızlık, yolsuzluk ve benzeri iddiaların hesap yeri olarak sandığı gösteren bir zihniyetin böyle düşünmesine ve davranmasına aslında şaşırmamak gerek. Bundan sonra evi, işyeri veya başka bir şeyi soyulan vatandaş da karakola gitmek yerine “sandıkta hesap soracağım ben o namussuzlardan” derse şaşırmamak lazım.

Her seçimde olduğu gibi bu seçimde de adil, dürüst, ahlaklı ve yüreği vatan sevgisi ile dolu insanların kazanması dileklerimle…


Ümit ATİLLA

26.09.2014 

Son Güncelleme ( Perşembe, 09 Ekim 2014 20:42 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU