Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Mudanya Haber Arşivi 2014 Yılı Haber Arşivi Mudanya Esence Sahili'nden 100 Kamyon Malzeme Çıkartıldı.

Mudanya Esence Sahili'nden 100 Kamyon Malzeme Çıkartıldı.

E-posta

Bursa Büyükşehir Belediyesi, mücavir alan sınırlarına yeni dahil olan Mudanya’nın Esence Mahallesi’nin en önemli sorunlarından olan sahillerdeki kirliliğin önüne geçmek için temizlik ve düzenleme çalışmaları yaptı.

Büyükşehir Belediyesi, daha önce yapılan hatalı imalatlar nedeniyle sahilde yaşanan kirliliğe müdahale ederek, Esence sahilleri, Kurban Bayramı öncesinde temizlendi. Büyükşehir Belediyesi Sahil Hizmetleri Daire Başkanlığı ekipleri tarafından Mudanya Esence Balıkçı Barınağı’nın kıyısındaki plajda yapılan çalışmalar kapsamında, 100 kamyon malzeme çıkarıldı, kıyı, rıhtım betonu ile karanın birleştiği kısımdan başlayarak doğal yapısına uygun hat ve eğimde temizlendi.

Esence sahilinden 100 Kamyon yosun, çöp ve atık malzeme çıkartılarak kumsal temizlendi

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, konunun çözümü için Esence Balıkçı barınağını yapan Ulaştırma Bölge Müdürlüğü ile irtibata geçti, ardından Bölge Müdürü ve Büyükşehir Belediyesi yetkilileri tarafından yerinde inceleme yapıldı. Yapılan incelemede, Mudanya Esence Balıkçı Barınağı’nın 2011 yılında tamamlanmasından sonra barınak içinde oluşan kumlanma neticesinde su seviyesinin düştüğü gözlemlendi. Ayrıca bölgede ciddi bir yosunlaşma olduğu tespit edildi. Deniz yüzeyinden mahalli imkanlarla kıyıya çekilen yosunların bu kez kıyıda ciddi bir kirlilik haline dönüştüğü belirlendi. Yapılan incelemelerin ardından öncelikle kıyının temizlenmesi gerekliliğine karar verildi ve Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından bölgede temizlik tamamlandı, plaj eski temiz ve doğal haline kavuştu. Ayrıca Mudanya Esence Balıkçı Barınağı’nın deniz dibinde biriken kum Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile yapılacak ortak çalışma ile denizden tarama suretiyle alınacak. 

Son Güncelleme ( Salı, 30 Eylül 2014 12:45 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU