Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Mudanya Haber Arşivi 2014 Yılı Haber Arşivi Selahattin AVCI "Erdal KAYA Fikir Yoksunu dur"

Selahattin AVCI "Erdal KAYA Fikir Yoksunu dur"

E-posta

CHP Mudanya İlçe Başkanı Selahattin Avcı. Cumhuriyet Halk Partisi Mudanya İlçe Başkanı Selajattin Avcı 1 Ekim 2014 sabahı kahvaltılı basın toplantısı düzenleyerek Mudanya Belediyesi'nin 6 aylık icraatlarını değerlendiren ve belediye yönetimine eleştirilerini yönelten Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Mudanya İlçe Başkanı Erdal Kaya'ya yazılı açıklamayla yanıt verdi. Avcı açıklamasında " Şu anda Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın şeffaflık anlayışına dil uzatan Kaya’nın fikir yoksunu olduğu kanısındayım. Mudanya Belediye Meclisi oturma düzeninin de eleştirilmesini abesle iştikal olarak değerlendiriyorum" dedi.

Hatırlanacağı üzere basın toplantısında Mudanya Belediye Meclisi'nin Uğur Mumcu Kültür Merkezi'nde yapılan toplantı oturma düzenini de eleştirerek, Belediye Başkanının yukarıdan meclis üyelerine bakarak, Meclis üyelerine küçümseme gibi ortam yarattığını, ancak aynı seviyede yapılacak bir toplantının adaletli olabileceğini, hedeflenenin Mudanyalıların toplantıya katılımını sağlamaksa kendi iktidarlarının döneminde meclis kapısının açık olduğunu ve girişin kimse için yasaklanmadığını söylemişti. Kaya yapılan meclis toplantılarındaki oturma düzenini İlkokul müsameresine benzetmişti.

Selahattin Avcı'nın yazılı açıklaması şöyle ;

"Sayın AKP ilçe başkanı Erdal Kaya’nın, geçen hafta Mudanya Belediyesi’nin altı aylık icraatlarıyla ilgili basın açıklamasını, talihsiz bir basın açıklaması olarak değerlendiriyorum.

Son yirmi beş yıldır Mudanya’da biriken sorunların çözümü için elinizde sihirli değnek olsa bile altı ayda çözmeniz hayaldir, mümkün değildir.
Şu anda Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın şeffaflık anlayışına dil uzatan Kaya’nın fikir yoksunu olduğu kanısındayım.

Mudanya Belediyesi meclis toplantılarının Uğur Mumcu kültür merkezinde yapılmasından daha doğal ne olabilir ki? CHP Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, bütün çalışmalarını kapalı kapılar ardında değil, halkımızla iç içe ve samimi bir şekilde yapmaktadır. Mudanya Belediye Meclisi oturma düzeninin de eleştirilmesini abesle iştikal olarak değerlendiriyorum.
   

Sayın Kaya siz oturma düzeni konusunda hassas iseniz, İsrail’de alçak koltuğa oturtulan Büyükelçimiz Oğuz Çelikkol’un; Süryani Metropoliti Saliha Özmen’in koltuğunun Sayın Valimiz Hasan Duruer’in koltuğundan yüksek olmasını düşünmenizi isterim. Bu durumun, Mudanya Belediye Meclisinin oturma düzenini ilkokul müsameresine benzetmenin çok ötesinde, bir ulusun onurunun rencide edilmesi, aşağılanması ve küçümsenmesi anlamına geldiğini hatırlatırım.
    

Az zamanda büyük işler yaptığımızı herkes bilmektedir. Festivallerle Mudanyalı üreticilerin kendilerine olan özgüvenleri artmakta ve ürünlerini pazarlama imkanı bulmaktadırlar. Ayrıca halka ait olan yerlerin halka kazandırılmasıyla hepimiz rahat bir nefes almaktayız. 
  

CHP’li belediye başkanlarımızın bulunduğu yerlerde olduğu gibi Mudanya’da da halkımızın yüzü gülecektir. Mudanya barışın ve kardeşliğin başkenti olacaktır." 

 

Son Güncelleme ( Salı, 07 Ekim 2014 09:47 )  

Yorumlar  

 
0 #1 körler-sağırlar 07-10-2014 21:53
AL ALDATMA VE KANDIRMA PARTİSİNİ VUR CUMHURİYET HALK PARTİSİNE KONSERLERLE NE ZAMAN ÜRETİCİNİN SATIŞI ARTMIŞ LAF OLA BERİ GELE
 
 
0 #2 havanda su dövenler 08-10-2014 13:54
bırakın havanda su dövmeyide şu Mudanya münübüsünde milletin başına gelenler hakkında bir şeyler söyleyin. Başkansınız ya.Bundan sonra emekten geçerken mudanya halkı korkuyla mı geçecek
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU