Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Mudanya Haber Arşivi 2014 Yılı Haber Arşivi Mütareke'nin 92. Yıldönümü Etkinlikleri Başladı.

Mütareke'nin 92. Yıldönümü Etkinlikleri Başladı.

E-posta

Mudanya Belediyesi'nin "Şimdi Mudanya Zamanı" etkinlikleri kapsamında dev bir bütçeyle düzenlenen Mudanya Mütarekesi'nin 92 yıldönümü kutlamaları Saygı duruşu, İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ve Romanya Mecidiye Belediye Başkanı Marian Iordache'ın  açılış konuşmalarıyla başladı.

Mütareke Müze Evi  meydanına kurulan dev sahne de konuşmasını yapan Başkan Hayri Türkyılmaz  unutulan ve unutturulan Mudanya Mütarekesi ve Cumhuriyet değerlerini görkemli şekilde kutlamanın çocukluk hayali olduğunu belirterek dünyadaki halkların hiç birinin değil savaş kavga bile istemediğini barışın ve kardeşliğin şehri Mudanya'dan bu duyguların tüm dünyaya bir kez daha hatırlatılacağını söyledi.

Mudanya Mütarekesi 92 Yıl Dönümü Kutlamaları Açılış Töreni

Sahneye Mudanya'nın kardeş şehri Romanya Mecidiye Belediye Başkanı Marian Iordache'ı davet eden Türkyılmaz el ele vererek kardeşlik mesajı verdi.

Mecidiye Belediye Başkanı Marian Iordache ise Mudanya'da olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, günümüzde barışın tüm dünyanın ihtiyacı olduğunu, barışın imzalandığı binanın önünde olduklarını hatırlatarak "Savaşı düşünenler bilsinler ki buradakiler ve bizler hepimiz barış istiyoruz. Sadece Mudanya değil bütün Türkiye halkı bizim kardeşimizdir.Sizleri candan seviyoruz." diye konuştu.  

COLOURS OF TURKEY NEFES KESTİ

Açılış töreninde sahne alan Mecidiye kenti halk oyunları ekibi ve Colours  Of  Turkey performansları ile parmak ısırttı. Mehter takımının kulaklarının pasını sildiği,  semazenlerin semah gösterileri ile renk kattığı açılış etkinliğin de şef Nedim Çiçek’in yönettiği Colours  Of  Turkey orkestrası  Anadolu ezgilerinden,  Karadeniz türkülerine, Cumhuriyet marşlarından,  ilahilere varıncaya dek   töreni izleyenlere keyifli anlar yaşattı.

BAŞKANLARDAN KARANFİL JESTİ

Törenin sonunda yeniden sahneye çıkan iki başkan Türk ve Romanya bayrakları ile halkı selamladı. Mudanya Belediye Başkanı Türkyılmaz ve konuk başkan Iordache etkinliğe katılanlara programın sonunda karanfil dağıtarak barış ve kardeşlik mesajı verdiler. 
Mudanya Belediyesi Basın Servisi…Romanya Mecidiye Belediyesi Halk Oyunları GGurubu österisi

 

Son Güncelleme ( Çarşamba, 08 Ekim 2014 00:21 )  

Yorumlar  

 
0 #1 para parapara 08-10-2014 13:56
etkinlik adı altında harcama bütçenizi açıklar mısınız hani enkaz devralmıştınız enkaz devraldıysanız nerden buldunuz bu bütçeyi
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU