Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Mudanya Haber Arşivi 2014 Yılı Haber Arşivi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a CHP'li Kadınlardan Fıtrat Kınaması.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a CHP'li Kadınlardan Fıtrat Kınaması.

E-posta

Cumhuriyet Halk Partisi Mudanya Kadın Kolu Başkanı Sevtap Esen 25 Kasım "Kadına yönelik şiddete karşı uluslararası mücadele günü" dolayısıyla yaptığı basın açıklamasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın  “ Bazen kadın-erkek eşitliği diyorlar, kadının kadına eşitliği, erkeğin  erkeğe olan eşitliği önemli olandır. Kadın ile erkeği eşit hale getiremezsiniz. O fıtrata ters”  açıklamalarını kınadı.

 Esen basın açıklamasında ;

"Sayın Basın Mensuplarımız, şunu da belirtmeden geçemeyeceğim. Dün İstanbul’da yapılan 1.Uluslarası Kadın ve Adalet zirvesine katılan C.Başkanı R.T.Erdoğan’ın talihsiz bir açıklaması olmuştur. Kadın – erkek eşitliğini fıtrata bağlayarak “ Bazen kadın-erkek eşitliği diyorlar, kadının kadına eşitliği, erkeğin  erkeğe olan eşitliği önemli olandır. Kadın ile erkeği eşit hale getiremezsiniz. O fıtrata ters” diyerek tepkiye neden olmuştur. Bizlerde bu söylemi şiddetle kınıyoruz.
 
Biz Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kadınlar olarak bugün dünya aydınlarının birleştiği ve Birleşmiş Milletler Teşkilatının yapmaya çalıştığı ileri düzeydeki görüşü Atatürk daha 1919 larda dile getirmiş ve ülkesinde dengeli ve makul bir biçimde uygulayabilmiştir. Atatürk Türk kadınının dünyaya çok yanlış tanıtıldığını düşünüyor ve bu kanunun acilen ele alınması gerektiğini her fırsatta vurguluyordu.
 
Türk kadınının sadece ev-çocuk ikileminde kapalı tutulmasının; sosyal, bilimsel ve ekonomik hayatta yer alamamasının bu ülke için nelere mal olabileceğini Yüce önder  şu sözleriyle açıklar:
 
“Toplum kadın ve erkek denilen iki cins insandan oluşur. Mümkünmüdür ki yığının bir parçasını ilerletelim, ötekini ihmal edelim de kitlenin bütünlüğü ilerleyebilsin; mümkünmüdür ki, bir cismin yarısı zincirle toprağa bağlı kaldıkça  öteki kısmı göklere yükselebilsin. Bizim toplumumuzda başarı gösterememizin nedeni kadınlarımıza karşı gösterdiğimiz ilgisizlik ve kusurdan doğmaktadır. Şuna inanmak lazımdır ki dünya üzerinde gördüğümüz her şey kadının eseridir." dedi.

 CHP'li Kadınlar Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan'ı Kınadı.

Son Güncelleme ( Salı, 25 Kasım 2014 16:55 )  

Yorumlar  

 
0 #1 ÖMÜR TANTEKİN 25-11-2014 23:21
CEHALETİN ALTIN ÇAĞINI YAŞIYORUZ SAYESİNDE
AĞACIN ÇÜRÜĞÜ ÖZÜNDEN
İNSANIN ÇÜRÜĞÜ SÖZÜNDEN BELLİ OLUR
 
 
-1 #2 mehmet şekerci 25-11-2014 23:58
bu sefer yiyecek içecek ve eğlence yapmamışlar
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU