Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Mudanya Haber Arşivi 2014 Yılı Haber Arşivi TÜRKYILMAZ 'ALTEPE İLE HİÇ BİR SORUNUM YOK. AMA!'

TÜRKYILMAZ 'ALTEPE İLE HİÇ BİR SORUNUM YOK. AMA!'

E-posta

Görevdeki 8 ayı düzenlediği bir basın toplantısı ile değerlendiren Başkan Hayri Türkyılmaz,  ilçeye yönelik vizyon projelerini de , basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Mudanya’nın geçmiş dönemlerde çok kötü yönetildiğini ifade eden Türkyılmaz,  ilçede birçok yerin beton yığınına döndüğünü ve yatırım için alan açmakta zorlandıklarını ifade etti. Bir karış alan bulsak çakırdikeni dahi olsa dikeceğiz, yeşil alan yaratacağız diyen Başkan Türkyılmaz,  tüm olumsuzluklara rağmen Mudanya’da yaşam alanlarını artırmanın öncelikli hedefleri olduğunu söyledi.  Göreve geldikleri günden bu yana 114 kaçak yapı tespit ettiklerini ve bunlardan 7’sinin yıkımını gerçekleştirdiklerini belirten Türkyılmaz,  asfalt yenileme çalışmaları çerçevesinde 4500 ton asfalt döktüklerini kaydetti.

Hayri TÜRKYILMAZ

MUDANYA DİNLERİN KARDEŞLİĞİNİN DE YAŞATILDIĞI BİR İLÇE OLACAK

Mudanya için bir imar planı yapacağız ve o imar planı hiçbir zaman değişmeyecek diyen Başkan Türkyılmaz,  2015 yılında Cumhuriyet meydanı ve Mütareke meydanı projelerine de başlayacaklarını söyledi. İlçeye çok amaçlı kongre ve kültür merkezi de kazandırmak istediklerini ifade eden Türkyılmaz, Mütareke meydanını da Arnavut kaldırımıyla döşeyeceklerini belirtti. 2015 yılında irili ufaklı 50 parkı hizmete açacaklarını ifade eden Türkyılmaz, Yıldız Tepe’ye ilişkin de  birçok değişik fikrin tartışıldığını söyledi. Türkyılmaz,  burayı Marmara’nın en büyük yat limanı olarak değerlendirebileceklerini ancak projenin henüz netleşmediğini belirtti. Yeni açılan camilerin yanı sıra,  Cem evi ve Kiliselerle din kardeşliğini de Mudanya da yaşatacaklarının altını çizen Türkyılmaz, Taş Mektebin restorasyonu için de Valilikten onay beklediklerini söyledi

GELECEK YIL PLAJLAR HALKA AÇILACAK VE ÜCRETSİZ OLACAK

Ruhsatsız ve kaçak yapılara ilişkin sürdürdükleri mücadelenin önümüzdeki dönemde devam edeceğini kaydeden Türkyılmaz, ‘’İlçe genelinde ruhsatsız oldukları belirlenen bazı çay bahçelerinin kaldırılmasını sağladık. Sahillerde yapacağımız yeni düzenlemelerle vatandaşlarımızın tamamen ücretsiz olarak denize girmelerinin önünü açacağız. Duşlarıyla soyunma ve tuvalet bölümleriyle modern plajların oluşturulmasını sağlayacağız" dedi. İki plaja yönelik yargı sürecinin devam ettiğini ifade eden Türkyılmaz,  ‘’halkın olan mal halka geri dönecek bundan kaçış yok’’ diye konuştu.

SEYYAR SATICI VE İŞPORTA TARİHE KARIŞACAK

Sahil bandındaki kamelyaların yapımı için önce ihaleye çıktık ancak gördük ki maliyet fazla, kendimiz yapmaya karar verdik ve bunda da maliyeti oldukça düşürerek başarılı olduk diyen Türkyılmaz, gelecek yıldan itibaren Mudanya sokaklarında ve caddelerinde seyyar satışa izin vermeyeceklerini ve işportanın ilçede tarihe karışacağını söyledi. 

BARIŞ GÜVERCİNİN YERİ DEĞİŞİYOR

Mütareke evinin önünde bulunan Barış Güvercinin yeni yerinin de belli olduğunu açıklayan Türkyılmaz, heykelin Mudanya girişinde bir yere konulacağını ifade etti. Türkyılmaz, ancak bu konuda yeni fikirlere de açık olduğunu sözlerine ekledi.

TÜRKYILMAZ: TEHDİT ALIYORUM AMA YILMAYACAĞIM

Geçmiş dönemde ilçedeki birçok yerin belediye çalışanları tarafından adeta pazarlandığına dikkat çeken Türkyılmaz,  plajlarında buna dâhil olduğunu söyledi. Birçok kez tehdit edildiğini ancak doğru bildiği yoldan geri adım atmayacağını belirten Türkyılmaz, Mudanya’daki birçok noktanın, para karşılığı seyyar satıcılara peşkeş çekildiğini sözlerine ekledi.

TÜRKYILMAZ:  ALTEPE İLE HİÇ BİR SORUNUMUZ YOK

Mudanya Belediye Başkanı Türkyılmaz,  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile de uyumlu çalıştıklarını söyledi. Türkyılmaz,’’ Başta bu parti ayrılığını kullanmak isteyenler oldu. Mudanya’da CHP’li Belediye,  Büyükşehir’de AKP’li Belediye diye birileri beklenti içine girdi. Çarpıştırmaya, karşı karşıya getirmeye çalıştılar ama ben o tuzağa düşmedim. Hak verilmez hak alınır. Mudanya bugüne kadar,  hep mütevazı davranmış, gelen bir yumruk vurmuş giden bir yumruk vurmuş. Mudanya’yı yere yatırmaya çalışmışlar ancak bizler Mudanya’nın hakkını aramak için yola çıktık’’ diye konuştu. Mobese sistemi için Büyükşehir’den Emniyet Müdürlüğüne yatırılan 300 bin liralık kaynağı geri aldıklarına dikkat çeken Türkyılmaz,  sadece Mudanya’nın payına düşen hakkın peşinde olduklarını söyledi.

TÜRKYILMAZ: ALTEPE İYİ BİRİ, AMA ALT KADROLAR PARTİZANLIK YAPIYOR

Hiçbir zaman yalakalık peşinde olmadıklarını sadece Mudanya Belediyesi’nin hakkını savunduklarını dile getiren Türkyılmaz, ‘’ Tüm samimiyetimle söylüyorum, Altepe ile hiçbir sıkıntımız yok adam gayet iyi kötü olan bir şey yok. Medeni ilişkiler içerisinde bizlere karşı tutumu iyi. Tüm talep ve beklentilerimizi iletiyoruz ancak bu ilk 8 ayda gördüğüm şu, alt birimlerde yönetici konumunda olan bazı daire müdürlerinin partizanlık yapmasından kaynaklanan bazı sıkıntılar var ama Altepe ile görüşmemizle de bu sorunu aşıyoruz’’ diye konuştu. Artık Mudanya’nın mütevazı olmayacağını hakkını alacağını söyleyen Türkyılmaz,  ‘’Meclis üyelerimiz ile birlikte tüm dilek ve önerilerimizi dile getiriyoruz önümüzdeki dönemde bu sorunun da aşılacağını düşünüyorum’’ diye konuştu. 

Son Güncelleme ( Perşembe, 27 Kasım 2014 13:51 )  

Yorumlar  

 
-1 #1 demokrasi 27-11-2014 15:39
Mütareke meydanının arnavut kaldırımlarla döşeneceğini duymak çok sevindirici.Bu meydanı ne kadar büyütürsek o kadar iyi.
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU