Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Mudanya Haber Arşivi 2014 Yılı Haber Arşivi Mudanya Atıksu Arıtma Tesisi 2015 Yılı BUSKİ Bütçesine Alındı

Mudanya Atıksu Arıtma Tesisi 2015 Yılı BUSKİ Bütçesine Alındı

E-posta

Atilla ÖDÜNÇBursa Büyükşehir Belediyesi’nin 2015 yılı gider bütçesi 1 milyar 240 milyon TL, gelir bütçesi ise 1 milyar 80 milyon TL olarak belirlendi, aradaki 160 milyon TL’lik farka borçlanmalarla denklik sağlanacağı belirtildi.

Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Atilla Ödünç’ün gözetiminde gerçekleştirilen Büyükşehir Belediyesi Meclisi Kasım ayı toplantısı 2. oturumunda Büyükşehir Belediyesi ve BUSKİ’nin 2015 mali yılı bütçesi değerlendirildi.
Çarşamba’daki İl Genel Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıda, 2015 mali yılı bütçesi ele alındı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin 2015 yılında gider bütçesinin 1 milyar 240 milyon TL, gelir bütçesinin ise 1 milyar 80 milyon TL olarak belirlendiği, aradaki 160 milyon TL’lik farka da borçlanmalarla denklik sağlanacağı belirtildi. Toplantıda ayrıca, yapımı devam eden Büyükşehir Belediyesi yeni hizmet binasının 2015 yılı Nisan ayından sonra kullanılmaya başlanmasının ve Büyükşehir Belediyesi Stadyumu’nun da 2015 yılı Haziran ayında yapılacak Türkiye Kupası maçına yetişmesinin planlandığı vurgulandı.

Büyükşehir Belediyesi Stadyumu ile ilgili olarak bugüne dek yaklaşık 180 milyon TL değerinde ihaleye çıkıldığı, koltuk ve çevre düzenlemeleriyle ilgili olarak da yine ihalelerin yapılacağı kaydedildi.

BUSKİ’den dev yatırım

Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü’nün 2015 mali yılı tahmini bütçesi de Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısı’nda oylamaya sunuldu. Buna göre BUSKİ’nin 2015 yılı tahmini bütçesi 924 milyon TL olarak kabul edildi. 924 milyon TL’lik bütçeden 568.2 milyon TL’lik kısmının yatırımlara ayrıldığını belirten BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, 2015’te de sorunlarından arındırılmış sağlıklı altyapı hedefiyle çalışmalarını sürdüreceklerini vurguladı.

2015 yılında 500 kilometrelik içme suyu isale hattı ile 105 kilometrelik yağmur suyu kanalı ve 200 kilometrelik de kanalizasyon hattını hizmete sunmayı hedeflediklerini ifade eden Çetinavcı, “Bütün bunlar için yatırım bütçesinden içme suyu hizmetlerine 88.5 milyon TL, kanal ve yağmur suyu gideri hizmetleri için de 178 milyon TL’lik yatırım tutarı ayrıldı” diye konuştu.


Bütçeden çevre yatırımları için 121 milyon TL ayrıldığını belirten Çetinavcı, 2015 yılında arıtma tesislerinden çıkan arıtma çamurunun bertarafı tesisinin ihalesinin sonuçlandırılarak tesislerin yapımına başlanacağını vurguladı. Çetinavcı, Kurşunlu-Gemlik-Mudanya Atıksu Arıtma Tesisleri, Kumla-Akçalar-Nilüfer Atıksu Arıtma Tesisleri ile Kurşunlu-Kumla Derin Deniz Deşarjı’nın da hizmete sunulacağını sözlerine ekledi. 

 

Yorumlar  

 
0 #1 Denetçi 05-12-2014 23:48
Arıtma tesisinden kasıt nedir ? Biyolojik arıtma tesisimi ? Tam Arıtma Tesisi mi ? Yoksa derin deniz deşarjımı ? Körfezdeki kirliğin en aza inmesi için ciddi bir yatırım yapılıp TAM ARITMA TESİSİ nin MUDANYA ya veya GEMLIK e yapılması gerekiyor... Arıtmadan kasıt en kirli suyun içilebilir hale getirilip denize bırakılması teknolojisi... Uzun vadeli yatırımdır ama bu güzel körfez için buna değer... Arıtma tesisleri ile ile birlikte feribotların kullandığı yakıtların ve denize saldıkları mazotların da denetlenmesi gerektiğini hatırlatır iyi günler dilerim...
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU