Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Mudanya Haber Arşivi 2014 Yılı Haber Arşivi Mudanya'nın Yeni İmar Planı Aralık Meclisi'nde Konuşuldu.

Mudanya'nın Yeni İmar Planı Aralık Meclisi'nde Konuşuldu.

E-posta

Mudanya Belediye Meclisi,  Aralık ayı olağan toplantısı ilçedeki Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz başkanlığında toplanan meclis  gündemine,  Mudanya’nın yeni İmar  planı damgasını vurdu.


TÜRKYILMAZ  KAMU YARARI  DIŞINDA İMAR PLANI DEĞİŞMEYECEK

Dairelerin meclise havaleli tekliflerinin görüşüldüğü toplantıda Mudanya’nın yeni anayasası olarak adlandırdığı yeni imar planına ilişkin teklifi meclis gündemine taşıyan Başkan Hayri Türkyılmaz, meclis üyelerinden destek istedi.  İmar  ve Şehircilik Müdürlüğü’nün  meclise havale ettiği plan tadilatı yapılmasına ilişkin tekliflerin,  görüşüldüğü sırada  söz alan Türkyılmaz,  yapılacak plan değişikliği ile bundan böyle parsel bazında kamusal  zorunluluk olmadığı sürece  plan değişikliği olmayacağını söyledi.  Muhalefet meclis üyelerinin plan değişikliği  zaman alır, İmar komisyonunu by pass ederiz  itirazlarını da değerlendiren  Türkyılmaz,   ortak akılla hazırlanacak değişikliğin en kısa sürede bitirileceğini ve kimsenin mağdur edilmeyeceğinin güvencesini verdi. Türkyılmaz,  ‘’İmar planı bir kez hazırlanacak  ve bir daha asla  değişiklik olmayacak. Herkesin hakkı hukuku korunacak’’ diye konuştu. Yapılan oylama ile imar planı değişikliğine ilişkin Başkan Türkyılmaz’ın teklifi oybirliği ile kabul edildi.

TUNCELİ’NİN HOZAT İLÇESİ İLE MUDANYA  KARDEŞ  KENT OLDU

Kültür Sanat ve Sosyal  İşler  Komisyonu’ndan gelen raporların da görüşüldüğü Mecliste Tunceli’nin Hozat Belediyesi’nin Mudanya’yı kardeş kent  kararı aldığı bilgisini de veren  Başkan Türkyılmaz,  kendilerinin de bu karar doğrultusunda Hozat kenti ile kardeşlik bağı kurmaya karar verdiklerini söyledi. İki ilçe Belediye’nin   kardeş kent olması Mudanya Belediye Meclisi’nden  Oybirliği ile kabul edildi.  Başkan Türkyılmaz,  kararın ardından Hozat halkına ve belediye çalışanlarına  selam gönderdi.  

Mudanya Belediye Meclis Toplantısı Aralık 2014

 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU