Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Mudanya Haber Arşivi 2014 Yılı Haber Arşivi Hükümet Konağı Taşınıyor.

Hükümet Konağı Taşınıyor.

E-posta

Mudanya'da Ömerbey Mahallesi İskele Mevki'inde yetersiz bir alanda hizmet vermeye çalışan Hükümet Binası tüm birimleri alacak yeterli alanı olan ve yeni deprem yönetmeliğine uygun yeni binasına taşınıyor. Kiralama yöntemiyle bulunan yeni Hükümet Binası'nın toplam alanı 4640 metrekare.

Yeni Hükümet Binası 4640 metrekare

438 metre kare arsa üzerinde, bodrum, zemin kat 3 kat ve terastan oluşan, 4640 metre kare kullanım alanı olan bina, halen hizmet vermekte olan mevcut binada alan yetersizliği nedeni ile şuan  bina dışındaki Müdürlüklerin tamamını da mevcut birimlerle beraber bünyesinde bulunduracak kapasitede olması, ayrıca mevcut 100 araçlık açık 40 araçlık ücretsiz kapalı otoparkı olmasıyla adeta Mudanya için biçilmiş kaftan.

Aylık 25 bin Liraya kiralanacak Mudanya Siteler Mahallesi Orhangazi Caddesi üzerindeki binaya yapılan tadilatlardan sonra taşınılması planlanıyor.. Bina da çift asansör, yangın merdiveni ve her odasında bulunan yangın sensörleri sayesinde çok daha güvenli ve ferah bir ortamda hizmet verecek.

Şu an aynı binada bulunan, Vergi Dairesi Müdürlüğü, Mal Müdürlüğü, Nüfus Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve bina dışında hizmet veren Kaymakamlık Makamı, Tüketici Hakları Hakem Heyeti, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Tapu Müdürlüğü, Kadastro Şefliği ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü de yeterli alan olması nedeniyle aynı binada hizmet verecek.

Kaymakamlık Makamı'da Taşınıyor

Kaymakam Orhan Çiftçi Mudanya Kaymakamlığı'nın şu anki binasından taşınarak yeni binada hizmet vereciğini  açıkladı. Çiftçi tarihi Kaymakamlık Binası'nın Bursa Valiliği ile birlikte özel konukların ağırlanabileceği bir prestij binası olarak kalma ihtimalinin olabileceğini belirtti.
         
Kaymakam Çifti yaptığı açıklamasında, “ Şimdiki Hükümet Binamız öncelikle hizmet açısından alan olarak çok yetersiz kalmakta, bazı müdürlüklerimiz yüksek kiralarla Mudanya’nın çeşitli yerlerinde kısıtlı imkânlarla hizmet vermeye çalışıyorlar, üstelik hizmet alan vatandaşlarımız dağınık olan Müdürlüklerimize ulaşmada zorluk çekmekteler. Bunları göz ününe aldığımızda ve birde şu anki binamızın depreme dayanıksız raporunun olması insan sağlığı ve güvencesi açısından bizleri sıkıntıya soktuğundan kiraladığımız binamızda bütün birimlerimizi toplayarak hizmet vermeyi amaçlıyoruz. Kaymakam olarak yerimizin hükümet binası içinde olması gerektiğini düşündüğümden, yeni binamıza taşınmayı uygun gördüm. Bu sayede Mudanya’da trafik açısından bir rahatlama olacağına ve vatandaşlar Mudanya içinde müdürlük aramadan işlerinin tamamını aynı binada yaptırabilecekler. Bina içerisinde her katta bay ve bayanlara ait tuvaletler, belediyeye ait bir birim, bankalara ait bürolar, bankamatikler ve ferah bir ortamda beleyecekleri açık ve kapalı alan içerisinde kefemizde mevcut olacaktır” dedi.

Mudanya Nefes Alacak Hizmet Daha Sağlıklı Verilecek

Kaymakam Çiftçi Hükümet Konağının yeni yerine taşınmasıyla Mudanya'ya her gün en az 250 araç'ın trafikten uzaklaşacağını ve bunun Mudanya için çok büyük bir ferahlama olacağınıda sözlerine eklerken Yeni Hükümet Binasının önünden Yeni Mahalle minibüslerinin geçmesi ve durak bulunması ulaşımı kolaylaştıracak.

Eski Hükümet Konağı Yıkılacak

Diğer yandan taşınma işlemi sorasında çürük raporu bulunan İskele Mevki'in de ki  eski binanın yıkılması bekleniyor. Önümüzdeki birkaç yıl içinde yıkılan eski Hükümet Binası arsasına yeni bir hükümet konağı yapımı veya Hükümet Konağı için yer gösterilebilirse bu alanın Mudanya yararına daha başka bir amaçla kullanılması için terkedilebileceği belirtildi. 

Kaymakam Çiftçi Yeni Binayı Basın Mensuplarına Anlattı.

Yeni Hükümet Binası

 

Son Güncelleme ( Salı, 09 Aralık 2014 08:34 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU