Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Mudanya Haber Arşivi 2014 Yılı Haber Arşivi 4 YAŞINDAKİ OĞLUM TEKERLEKLE YÜRÜYOR

4 YAŞINDAKİ OĞLUM TEKERLEKLE YÜRÜYOR

E-posta

Bursalı hayvan sever Leyla Tüfekçioğlu ailece, 4 yaşında ki "Oğlum" adını verdikleri Teriyaş cinsi köpeklerinin geçirdiği felçten sonra sokağa terk etmeyip evlerinde bakmaya devam ettiler ve en önemlisi de oğlum isimli köpeklerinin  yaşamını sıkıntıya düşmeden devam etmesini sağlamak amacıyla kırılan arka ayaklarını yere basamadığı için pazar arabasının tekerleklerini takarak yürümesini sağladılar.

Görenlerin şaşkın bakışları altında yaşamına hiç birşey olmamış gibi devam eden oğlum,diğer köpeklerlede iyi anlaşıyor. Kendisini tekerleklerle gören sokak köpekleri ilk önce kendisini şaşkınlıkla izledikten sonra kendisine yakınlık gösteriyorlar.

4 Yaşındaki Oğlum isimli felçli köpek tekerlek protezlerle yaşamını sürdürüyor

Köpeklerinin geçtiğimiz Haziran ayında felç geçirdiğini belirten Leyla Tüfekçioğlu," Omuriliğinde meydana gelen bir sinir sıkışması nedeniyle disk kayması oldu.Bu nedenlede uzun süre tedavi gördü. Aldığı tedavilerden sonra bugün ayaklarında his var ancak güçsüzlük olduğu için yürüyemiyor. Türkiye'de satışı olmadığı için eşim kendisine pazar arabasından yararlanarak yaptığı tekerlekli yürüteçle oğlum yaşamını idame ettirebiliyor. Tekerlekli yürüteçten önce ön ayaklarıyla sürünerek yürümeye çalışıyor ve bizlerden adeta yardım etmemizi istiyordu. Bu süreç hem kendisine büyük bir sıkıntı veriyor hemde bizleri fazlasıyla üzüyordu, sürekli ön ayaklarıyla işlerini gördüğü için ayakları tahriş olmuştu.  Çok zeki ve çok akıllı bir köpek.

Sokağa terk etmek viccansızlık olurdu,kıyamadık bu nedenlede eşim kendisine böyle bir uygulama yaptı.Oğlumuz  bizlerle yaşamaya devam ediyor. İnşallah yakında tekrar eski günlerine dönebilir. Bütün arzumuz ve isteğimiz bu"dedi.
     

Tarık ARSLAN/MUDANYA 

 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU