Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Mudanya Haber Arşivi 2014 Yılı Haber Arşivi Mudanya’da yılın son meclisinde ortak kutlama mesajı okundu.

Mudanya’da yılın son meclisinde ortak kutlama mesajı okundu.

E-posta

Andaç AKENGİNMudanya Belediyesi Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın ikinci oturumu Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz başkanlığında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’den 13, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP)’den 7 ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’den 2 üyenin katılımı ile gerçekleşti. 

Toplantıda bir ilk gerçekleştirilerek üç siyasi partinin ortak kararı ile yeni yıl bildirisi okundu.


Mudanya Belediyesi’nin Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın ikinci oturumu, Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. 3 adet gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda 2015 Yılı Performans Programı oy birliği ile kabul edilirken, bütçe ile doğru orantılı örtüşen bir program hazırlandığı ifade edildi. Hazırlanan Performans programda kendilerine düşen görevin çok çalışmak olduğunu dile getiren Türkyılmaz, “Hazırlanan performans programını yerine getirmek boynumuzun borcudur. Çok çalışarak hedeflerimize ulaşacağız. Emeği geçen danışmanlarımıza ve personelimize teşekkür ediyorum” dedi.

“KATI ATIK BEDELLERİNE ADALET GETİRİLİYOR”

Belediye Meclisi’nin ikinci oturumun üçüncü maddesinde ise Evsel Katı Atık Ücret Tarifesi görüşüldü. 2872 sayılı Çevre Kanunu’nun 11. Madde gereğince ilçe belediyelerinin kendi katı atık tarifesini yapmak zorunda olduğu belirten Başkan Türkyılmaz, “Normal bir evden alınan katı atık bedeli yeni yıl ile birlikte 6.90 TL olacak.” dedi. Bir konut ile bir fabrikanın bugüne kadar aynı ücreti ödediğini dile getiren Türkyılmaz, “Biz bu konuda da adaleti sağlamak adına çalışmalar yaptık. Artık çıkacak katı atık bedeli işyerlerinde metrekare, çalışan işçi sayısı ve katı atık oranına göre belirlenecek. Adaletli bir sistem getirilecek. Konutlardan farklı, restoranlardan farklı, fabrikalardan ve otellerden ürettikleri atık miktarına göre farklı ücret alınacak” dedi. Katı Atık Bedeli’nin su faturaları ile tahsil edilmeye devam edileceğini ifade eden Türkyılmaz, “Bursa ‘da bu konuda ilki gerçekleştiriyoruz. Diğer belediyelere de örnek olacağını temenni ediyorum” dedi. Söz konusu madde oy birliği kabul edilirken, yeni ücret tarifesinin 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren geçerli olacağı ifade edildi.

İZMİR’DEN SONRA HEDEF EMİT FUARI

Meclis üyesi ve Turizm Komisyonu Üyesi Hüseyin Esen; Mudanya Belediyesi olarak 4-7 Aralık’ta, İzmir’de gerçekleşen Travel Turkey Turizm Fuarında ki izlenimlerini anlattı. Mudanya’ya ilginin yoğun olduğunu ifade eden Esen, hedeflerinin EMİT Fuarı olduğunu söyledi. Mudanya ve mahallelerinin tanıtımını en iyi şekilde yapmaya çalıştıklarının altını çizen Esen, “Bu tür fuarın Mudanya’da yapılma durumunu araştıracağız. Umuyoruz ki bu konuda başarılı olur. Mudanya’da bir ilki daha gerçekleştirmiş oluruz” ifadelerini kullandı.

YENİ YIL BİLDİRİSİ İLK OLDU

2014 yılının son meclis toplantısında bir ilk daha yaşandı. Mecliste grubu bulunan partilerin grup sözcülerinin ortak kararı ile yeni yıl bildirisi okundu. Yeni yıl bildirisini Belediye Meclisi’nin en genç bayan üyesi olan AKP’li Andaç Akengin okudu. 2014 yılında yurt içi ve yurt dışında yaşanan olaylara vurgunun yapıldığı bildirinin ana felsefesi barış oldu. Birlik, beraberlik, kardeşlik ve ortak akılla yönetimin vurgulandığı bildiride, “2015 yılının Barışın ve Kardeşliğin Başkenti Mudanya’ya, demokrasinin taçlandırıldığı, sevgi ve saygının hakim kılındığı, acı keder ve gözyaşlarının yaşanmadığı, hizmet dolu bir yıl olması dileklerimizle yeni yılınızı kutlarız” denildi.   

Yılın Son Meclis Toplantısı 12 Aralık 2014  Mudanya

Mudanya Belediyesi 12 ARalık 2014 Yılın son meclis toplantısı Uğur Mumcu Kültür Merkezi

 

Son Güncelleme ( Salı, 09 Aralık 2014 23:19 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU