Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Mudanya Haber Arşivi 2014 Yılı Haber Arşivi GAZETECİLER AB PROJESİNİ YERİNDE TANITIYOR

GAZETECİLER AB PROJESİNİ YERİNDE TANITIYOR

E-posta

Sivil Toplum Diyaloğu ProjesiBulgaristan ortaklığındaki medya projesi ilgi görüyor. Mudanya Gazeteciler Derneği’nin Bulgar Gazeteciler Birliği ile ortaklaşa yürüttüğü  “Yerel Medyanın AB ile Uyumu” adlı Sivil Toplum Diyalogu AB Medya Hibe Projesi, Bulgaristan Bursa Konsolosu Evgeni Vasilev ile Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Bursa İl Müdürü Kadir Akarkaya’ya yapılan ziyaretlerde tanıtıldı.

Türkiye ve AB arasındaki Sivil Toplum Diyalogu Medya Hibe Programı kapsamında çalışmalarına başlanan ve ilk olarak 11-18 Ocak 2015 tarihinde Bulgaristan’daki ortaklarına yapacakları ziyarete hazırlanan Mudanya Gazeteciler Derneği (MGD) üyeleri, kurumlara yaptıkları ziyaretlerde projelerini yerinde tanıtıyor. Proje Koordinatörü Hüseyin Türker ve izleme ekibinden Erdoğan Paçin ile birlikte ilk olarak Bulgaristan Bursa Konsolosluk Ofisi’ni ziyaret eden MGD Başkanı Yavuz Gerçekçi, daha sonra da Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon İl Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

YERİNDE TANITIM

Projenin, AB üyesi olmanın olumlu sonuçlarını paylaşmak adına Avrupa ve Türkiye’deki medya sektörünün çalışmaları, AB’nin sektöre katkısı ve medya aktörlerinin kariyer gelişimine katkı sunmayı amaçladığını ifade eden Gerçekçi, Bulgaristan ve İngiltere’ye yapılacak kültürel ve mesleki ziyaretler ardından sonuçların, Mudanya’nın yanı sıra Bulgaristan göçmenlerinin yoğun yaşadığı Bursa’nın Karacabey, Yenişehir, Orhangazi, İznik ve Gemlik ilçelerine yapılacak ziyaretlerde yerel medya basın mensuplarıyla paylaşılacağını söyledi. Gerçekçi, proje kapsamında oluşturulacak bir ekiple, Bulgaristan’ın AB üyesi olduktan sonra oradaki Türk vatandaşların hayatlarındaki değişiklikleri konu alan bir belgeselin de çekimini gerçekleştireceklerini kaydetti.   

Mudanya Gazeteciler Derneği Sivil Toplum Diyaloğu Proje Tanıtımı

“İLİŞKİLER AÇISINDAN ÖNEMLİ…”

Projenin iki ülke arasındaki ilişkiler açısından önem taşıdığını vurgulayan Bulgaristan Bursa Konsolosu Evgeni Vasilev, gerek vize işlemleri konusunda, gerekse de ülke ziyaretleri ve çekimler esnasında gereken kolaylığı sağlamaya hazır olduklarını söyledi. Basın Yayın Enformasyon Bursa İl Müdürü Kadir Akarkaya ise, medya hibe programı başvurusunda Türkiye’de hibe almaya hak kazanan 16 dernek biri olan Mudanya Gazeteciler Derneği’nin aşarısını kutlarken, proje kapsamında yerel basın mensuplara yönelik yapılacak eğitimlerde katkı sunmaya hazır olduğunu söyledi. 

MGD Basın Yayın Enformasyon Müdürü Kadir Akarkaya Ziyareti

Son Güncelleme ( Çarşamba, 10 Aralık 2014 19:45 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU