Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Mudanya Haber Arşivi 2014 Yılı Haber Arşivi “AKSARAYI BIRAK ATATÜRK O.Ç.BAK”

“AKSARAYI BIRAK ATATÜRK O.Ç.BAK”

E-posta

Sebahattin ATAMERDemokratik toplumlarda insanların düşüncelerini ve fikirlerini beyan etmeleri, bu düşüncelerini rahatça söylemeleri kişilerin en demokratik ve yasal haklarıdır. Fikirlerin ve düşüncelerin rahatça söylenemediği bir ülkede de demokrasiden bahsedemezsiniz. İşte bu nedenle “Konuşma” “fikir beyan etme” düşünce özgürlüğünün bir parçası olarak demokrasimizin vazgeçilmez bir parçası sayılmıştır.

Demokrasi demek insanların sonsuz özgürlüklerinin olduğu bir rejim demek değildir. Her türlü değerlendirmeyi yapabilirsiniz kişi hak ve özgürlüklerini çiğnememek kaydıyla. Hele hakkında fikir beyan ettiğiniz kişi, ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK olursa çok daha dikkatli, çok daha hassas olmanız gerekir.

Geçenlerde 1919 Mütareke basının çağdaş versiyonu, satılık, siyasi iktidarın uşağı, edilgen kalemlerin kümelendiği, gazete diye paçavralarla insanımızı yalanlarla uyutmaya çalışan “ZİBİDİ” bir gazete şöyle bir başlık atmış:

”AKSARAYI BIRAK ATATÜRK O.Ç. BAK”

Başlığa bakar mısınız? Bende diyorum ki :Mustafa Kemal Atatürk 'e O.Ç. diyen, siyasi iktidarın yalakalığını yapan o ” O.Ç.” gazete hakkında cumhuriyetin savcıları neden soruşturma açmazlar. Ben bir yurttaş olarak bu yalaka basın hakkında suç duyurusunda bulunuyorum.. Ve o lafı bu ahlaksız gazeteye aynen iade ediyorum.

İşin asıl üzücü tarafı da Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasına konanlar neden ona sahip çıkmazlar bunu da anlamakta da zorlanıyorum..Ve da onları kınıyorum. Rozet Atatürkçülüğünden vaz geçin, aymaz politikalarınız yüzünden ülkenin geldiği durumu göremiyorsunuz. Eğer sizler ULU ÖNDERİN SİZLERE BIRAKTIĞI MİRASA SAHİP ÇIKSANIZ, HİÇ KİMSE ÜLKEYİ “DİN DEVLELETİNE “SİVİL FAŞİZME” GÖTÜREMEZ UZUN SÖZÜN KISASI O AHLAKSIZ GAZETE BU ŞEREFSİZ BAŞLIĞI ATAMAZ.

Bugün açık olarak görüyoruz ki, yakın tarihimizde “ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE SİSTEMİ” den uzaklaştık. Ulusumuz ve Cumhuriyetimiz çeşitli tehlike ve tehditlerle karşılaşmış,dünyadaki saygınlığımız yara almıştır. Bölünmez bütünlüğümüz, üniter devlet yapımız tehlikeye girmiş, laik cumhuriyetimiz tehditlerle karşılaşmıştır. Türk Ulusu için bu ve her sorunun çözümü ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE SİSTEMİ TÜRK ULUSUNUN AYDINLIK GELECEĞİ OLACAKTIR….

Bizler Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere bıraktığı Türkiye Cumhuriyetini koruyabilmek için, kurtuluş günlerinde olduğu gibi özgürlük, vatan sevgisi,laik,demokratik ve üniter yapımız için örğütlenip ve Kemaliz’min devrim ve ilkelerini benimseyerek, bu güzel ülkemizde emperyalistlere, içerideki işbirlikçilerine ve uşaklarına asla fırsat vermeyeceğiz. Aydınlık ve güzel günlere ulaşabilmemizin gerçeği de budur diye düşünüyorum.

Evrensel düzeyde geçerli bir büyük düşünce olan Atatürk’çü Düşüncenin bugün de iç ve dış sömürgeciliği yeneceğine, tüm namuslu ve uygar insanlığın gönlündeki ve kafasındaki saygın yerini korumayı sürdüreceğine inanıyorum..

Sebahattin ATAMER
Atatürkçü Düşünce Dernek
Yönetim Kurulu Başkanı
 

Son Güncelleme ( Cuma, 12 Aralık 2014 02:06 )  

Yorumlar  

 
+1 #1 Ferdii 13-12-2014 22:16
Ya bu kisi nasil demokrasiden hangi demokrasiden bahsdiyor anlayamadim. oo.c yazan gazateyi lanetliyor hakli olabilir. Eger bir gazete oyle birsey yazmissa bende kiniyorum. Ama Turkiyede cok fazla gazete var iktidarin her gun ana avrat demeden yazip ciziyor. Bunlarida kinamak lazim eger demokrasiden bahsediyorsak. Sevip sevmemek hic onemli degil esit davranmak opyektif dusunmek tarafli degil. demokrasi oyle birseydir. Azinligin degil, gucu olanin, kalemi iyi arkasi guclu olanin degil cocunlugun istegi ama azinligin ezilmedigi olan demokrasidir. Bu konusmayi yapan kisi kiskirtiyor, kiskirtan nasil demokrasiden bahseder?
 
 
+3 #2 ÖMÜR TANTEKİN 17-12-2014 23:26
HAYVANLAR DAHİ YİYECEĞİNİ ÇALMAK İSTEYEN DİĞER
HAYVANA TEPKİ GÖSTERİRKEN İNSANLARIN EKMEĞİNİ
ÇALAN HIRSIZI ALKIŞLAMASI BİR AKIL HASTALIĞIDIR
HOCAM SİZE KIŞKIRTICI DİYEN BU HAZRETİ DANGALAK
ÇARŞI GURUBUNADA MHP İLÇE BAŞKANINIDA UTANMADAN UFAKTAN LAFF SOKMUŞ ÇOK FERDİ HAREKET ETMİŞ
HAKKIN DEĞİL HAK GÖRDÜĞÜNÜN YANINDA OLANLAR
TARİHİN MEZBAHASINDA KOYUN OLURLAR İSPATLA SABİT
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU