Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Mudanya Haber Arşivi 2014 Yılı Haber Arşivi Mudanyalı Satranç Sporcuları Yerel Yönetimden Destek Bekliyor.

Mudanyalı Satranç Sporcuları Yerel Yönetimden Destek Bekliyor.

E-posta

Mudanya'da son zamanlarda artan spor kulüpleri ve özellikle Mudanya Belediyesi'nin futbol ile birlikte diğer spor dallarına yönelik destekleri ilçe gençlerini ve aileleri farklı bir sinerji ile bir araya getiriyor. Fakat ilçe'de geçtiğimiz yıl varaolan satranç kursu'nun kapanması satranç sporuna gönül veren Mudanyalı çocukları ve gençleri fazlasıyla üzüyor. Satranç sporuna gönül veren çocuklar yerel yönetimden destek bekliyor.

Satranç sporu yapan ve geçtiğimiz yıl çeşitli turnuvalarda başarılar elde eden ve Mudanya birincisi olan  Berk Arslan'ın babası Levent Arslan Mudanya'da satranç kursunun kapanmasından sonraki eksikliğin giderek daha fazla hissedildiğini şu sözlerle anlattı;

“ İlçe'de faaliyetini sonlandıran özel satranç kursu öğrencilerinin geçtiğimiz dönemlerde derecelerinin bulunması Mudanya'da satranç sporuna büyük bir ilginin varolduğunu kanıtlıyor.

Çocuklarımızın gençlerimizin herhangi bir spor dalına gönül vermesi kadar güzel birşey olamaz Özellikle bu Sporfaydaları hem gelişim hem beyin hemde sosyalleşme açısından tartışmasız olan satranç olursa.

Mudanyamızda özel bir satranç kursu vardı ve kapandı. Çocukların ne kadar üzüldüğünü anlatamam. Her akşam bana baba ne zaman gideceğim satranç'a diye soruyor ve cevap veremiyorum.

Her çocuk velisine gönülden tavsiye edebileceğim bu spor dalında  çocukların gelişimini sağlıyacak belki de adımızı duyurabilecek  bir kurs ne yazık ki şuanda Mudanyamız da  yok.

Mudanya Belediyemiz ya da resmi kurumlar eliyle kaliteli bir Satranç Kursu'nun Mudanyamız da açılmasını ümit ediyorum.”

Mudanyalı satranç sever çocuklar adına açıklama yaptığını belirten Arslan yerel yöneticilerin satranç konusunda ki eksikliği gidermesi durumunda her alanda olması gerektiğine inandığı Mudanya için yepyeni bir kulvar daha açılacağına inandığını vurguladı. 

Öner Kıran / mudanya.gen.tr

Satranç Birincileri Mudanya Belediye Başkanı Hayri TÜRKYILMAZ ile

Son Güncelleme ( Cumartesi, 13 Aralık 2014 03:07 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU