Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Mudanya Haber Arşivi 2014 Yılı Haber Arşivi Zabıta'dan Ruhsatsız İşyerlerine Cezai İşlem Operasyonu

Zabıta'dan Ruhsatsız İşyerlerine Cezai İşlem Operasyonu

E-posta

Mudanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler ilçe sınırları içinde bulunan işyerini sıkı denetim altına altı.  İşyeri açma ruhsatı almadan faaliyette bulunan işyerlerine cezai işlem uygulanıyor. Zabıta Müdürlüğü ekiplerince tespit edilen işyerlerine ruhsat almaları yönünde uyarılar yapılırken, işletme sahiplerine ruhsatsız faaliyet gösterdiğinden dolayı gerekli cezai işlemle uygulanıyor.

Verilen yasal süre sonunda işyeri açma ve çalışma ruhsatı almayan işletmeler ise mühürleniyor.

Yağhaneler zabıtanın denetimi altına alınıyor

ZABITA TÜM İŞYERLERİNİ KONTROL ALTINDA TUTUYOR

Vatandaşların tüm sosyal aktivitelerini gerçekleştirdikleri, yemek, yatma ve gezip eğlendikleri yerlerin denetimlerini titizlikle sürdüren Zabıta ekipleri işyerlerinin iktisadi kontrollerini de gerçekleştiriyor. İlçe genelinde faaliyet gösteren zeytin yağhanelerine yönelik hijyen ve gıda denetimlerini sürdüren Zabıta Müdürlüğü ekipleri bu denetimlerinde ayrıca etiket ve ambalaj kontrolleri, yangına karşı önlemlerin yeterli ölçüde olup olmadığı gibi konularda da denetimlerini sürdürüyor. Söz konusu belirtilen kurallara uymayanlara, zabıta yönetmeliğinin ve 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun ilgili maddelerince gerekli cezai yaptırımların uygulandığı belirtildi.

“DENETİMLER ARALIKSIZ DEVAM EDECEK”

Zabıta Müdürlüğü ekiplerince uygulamalarının da aralıksız olarak süreceğini ifade eden Mudanya Belediye Başkanı Türkyılmaz, “İlçedeki esnafların mutlaka işyeri açma ve çalışma ruhsatlarını almaları yönünde duyarlı olmalarını istiyoruz. Mudanya Belediyesi olarak her şeyin yasal olmasını istiyoruz. Esnaflarımızın mutlaka işyeri açma ve çalışma ruhsatlarını almaları gerekmektedir. Yasalar neyi emrediyorsa Zabıta Müdürlüğümüz bunları uygulamaktadır” dedi. Hijyen ve gıda denetimlerinin de devam ettiğini belirten Türkyılmaz, “Ruhsat kontrollerinin yanı sıra iktisadi kontrollerimizde devam ediyor” diye konuştu.

Kaynak: Mudanya Belediyesi Basın Bülteni

Zabıta'dan Kahvehanelere Ruhsat ve inceleme denetimi

 

Son Güncelleme ( Pazartesi, 15 Aralık 2014 02:52 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU