Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Mudanya Haber Arşivi 2014 Yılı Haber Arşivi Başkan TÜRKYILMAZ, Cem Evi Şartı İddialarını Kesin Bir Dille Yalanladı.

Başkan TÜRKYILMAZ, Cem Evi Şartı İddialarını Kesin Bir Dille Yalanladı.

E-posta

Başkan TÜRKYILMAZ İddiaları YalanladıHaber merkezimizi telefonla arayan Mudanya Belediye Başkanı Hayri TÜRKYILMAZ, mudanya.gen.tr'de yer alan Alevi Kültür Derneği Mudanya Şube Başkanı Recep ASLIKARA'nın açıklamaları ve Cem Evi iddialarını kesin bir dille yalanladı. Başkan TÜRKYILMAZ " Recep ASLIKARA'nın ve yönetiminin  dernek başkanlığı beni ilgilendirmiyor. Ben ne dediysem o. Yapacağım hizmetler kişilere bağlı değildir. Bu açıklamaların aslı astarı yoktur. Cem Evi yapımı ile ilgili şart koştuğum yalandır." ifadelerini kullandı.

 Başkan TÜRKYILMAZ yapılan açıklamanın insafsızca olduğunu ve kendisinin dili, inançları ne olursa olsun tüm Mudanya halkına eşit mesafede olduğunu Cem Evi yapımının Recep ASLIKARA ve yönetiminin varlığı ya da yokluğu ile asla bir bağlantısı olmadığını vurguladı.

Açıklama karşısında oldukça şaşırdığını belirten Başkan TÜRKYILMAZ açıklama ile ilgili her türlü hukuki hakkını kullanacağını ve konuyu mahkemeye taşıyacağını, kendisini ziyaret eden hiç bir Alevi cemaati önderine açıklamada yansıtılan şartları öne sürmediğini, böyle söylemlerde bulunmadığını yineledi.

Cem Evi Yapılacak


Başkan TÜRKYILMAZ  Mudanya halkının hangi cemaate, inanca, ırka ve dine mensup olursa olsun içlerinin rahat olmasını  mevcut yerel yönetimin herkese eşit mesafede ve adaletli olarak davrandığını Cem Evi yapım sözünün hiç bir şahsa bağlı olmadığını ve bu sözün halka verilmiş bir söz olduğunu ve Cem Evi'nin yapılacağını açıkladı. 

ÖNCEKİ HABERİMİZ

Son Güncelleme ( Pazartesi, 22 Aralık 2014 12:13 )  

Yorumlar  

 
-1 #1 Mehmet Şekerci 16-12-2014 08:49
Hayri beye her halde gerçeklerle yüzleşmek ağır geliyor çünkü gerçekler Vijdanı ile yüzleştiriyor vijdanı ise içinde o ne yaptığını çok iyi biliyor.Bir insanda yalan söylemek alışkanlık haline gelmemeli bu ruh hastalığı işaretidir aman dikkat
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU