Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Mudanya Haber Arşivi 2014 Yılı Haber Arşivi Mudanya Yelken Kulübü Kış Kupası Sahiplerini Buldu.

Mudanya Yelken Kulübü Kış Kupası Sahiplerini Buldu.

E-posta

13 Aralık Cumartesi günü, Mudanya Yelken Kulübü tarafından icra edilen , Türkiye Yelken Federasyonu takviminde yer alan ve Ceres Enerji sponsorluğunda yapılan ‘’Bursa Kış Kupası’’ Yat Yelkenli yarışı Tirilye-Mudanya yarış rotasında yapıldı. IRC ve Destek sınıflarında 10 tekne ve 60 mürettabatın katılımıyla rüzgarlı ve yarışa uygun bir günde yapılarak 2014 yılının son yarışı olarak tamamlandı.

IRC sınıfında, Gemlik Yelken Kulübüne bağlı ‘’Piranha’’isimli tekne 1. olurken Mudanya Yelken Kulübüne bağlı ‘’Kaya Emre’’ Teknesi  2. oldu.

Destek sınıfında Burgaz Yelken Kulübü adına yarışan ‘’Anytime’’isimli tekne 1. Olurken,  2.liği ‘’Barkın’’ isimli tekne,3.lüğü ise ‘’Saki’’İsimli tekne aldı.

Eğlenceli ve çekişmeli geçen yarışlarda dereceye giremeyen tekne ve ekiplerine katılım kupası takdim edilerek teşekkür edildi.

Mudanya Yelken Kulübü Kış Kupası Yapıldı

Yarış sonrası  tüm ekiplere konuşan Mudanya Yelken Kulübü Başkanı Alper Tuna TATAROĞLU 2014 yılının kazasız belasız en güzel yarışlardan birini yaptıklarını. Katılımın her geçen gün arttığı Yelken Sporunda Bursa’nın daha da popüler olması için tüm gayretlerini sarf ettiklerini, İlimizde bulunan tüm Yelkenci ve Kulüplerin bir arada dostça yarışarak her geçen gün Yelken Sporunda  daha fazla mesafe kat ettiklerini ifade etti

Gelecek yıl 5 Yarış yapılacağının müjdesini veren Başkan TATAROĞLU, "Yelken ve Deniz bizim ortak değerimiz ve sevdamızdır, sonuna kadar bu sevdayı herkese aşılamak istiyoruz, denize bir kişinin daha çıkması için tüm Kulüp olarak bunu kendimize görev edindik" dedi.

Mudanya Yelken Kulübüne Yeni Yer

TATAROĞLU Kulübün yeni yeri hakkında ipucu vererek, konunun bizzat  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığında olduğunu tespit edilen yer için Büyükşehir Belediyespor ile temas kurulduğunu ve resmi işlemlerin devam ettiğinin bilgisini verdi. Sezonda yeni yerlerinde daha da güçlü olarak Yelken sporunun üzerine eğileceklerini bildirdi.

Ödül Törenine katılan SG.Yb.Tayfun Paşaoğlu’na 2014 yılında verdikleri destek ve Yarışlarda Seyir emniyetlerini sağladıklarından dolayı Tüm Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı adına Plaket verildi. Ayrıca Mudanya Yelken Kulübünün yaz ortasında yaşadığı sıkıntılı süreçte desteklerini sonuna kadar esirgemeyen Burgaz Yelken Kulübü Başkanı Aynur Cesur Hanım efendiye ’de,  Bursa Yelken Kulübü Başkanı Dr.Sürel Solakozlu’na da desteklerinden dolayı teşekkür edildi ve Plaket verildi. Organizasyon sponsoru Ceres Enerji adına plaketini Burak Ağ alarak kendilerine teşekkür edildi ve katılımlarının sürmesi temenni edildi. 

Kış Kupası Yelken Yarışından bir görüntü

Son Güncelleme ( Pazartesi, 15 Aralık 2014 17:31 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU