Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Mudanya Haber Arşivi 2014 Yılı Haber Arşivi Mudanya Belediyesi’nden hayvanlara dost eli

Mudanya Belediyesi’nden hayvanlara dost eli

E-posta

Kış aylarının gelmesi ile birlikte aç kalma tehlikesi ile karşı karşıya kalan sokak hayvanlarına Mudanya Belediyesi yardım elini uzattı.

Kış aylarının gelmesi ve soğuk havaların iyiden iyiye artmasıyla Mudanya Belediyesi sokaklarda yaşayan hayvanlara yardım elini uzatarak, sahip çıkıyor. Özellikle Mudanya’nın yazlık bölgesi olan Esence, Söğütpınar, Mesudiye ve Ayazma sahillerinde aç kalma tehlikesi yaşayan hayvanlara Mudanya Belediyesi 200 kiloya yakın mama dağıtımı yapıldı. Mudanya Belediyesi Veterinerlik servisi tarafından dağıtımı yapılan kuru mamaların yanı sıra ilçenin değişik noktalarında bulunan yemmatikler de kuru mamalarla desteklenerek arazilerde yaşayan hayvanların beslenmeleri, sağlanıyor.

SOKAK HAYVANLARINIDA DÜŞÜNMEK ZORUNDAYIZ

Yapılan çalışmanın dışarıda dolaşan sahipsiz sokak hayvanlarını da düşünmenin ve onlarında karınlarını doyurmanın bir insanlık görevi olduğunu benimsediklerini belirten Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz,” Sokak hayvanlarımız konuşmayan, sorunlarını sıkıntılarını açlıklarını anlatamayan sessiz dostlar olarak aramızda dolaşmaktalar. Bunları da düşünmek bizlerin görevidir.  Bu sebeple Mudanya Belediyesi olarak, sokak hayvanlarımızın bu soğuk yağışlı havalarda karınlarını doyurmalarını ve hayatta kalmalarını sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

Sokak Hayvanlarına yem verildi

Kaynak: Mudanya Belediyesi Basın Bülteni

 

Son Güncelleme ( Cuma, 02 Ocak 2015 02:04 )  

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU