Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Mudanya Haber Arşivi 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi Mudanya Esnafı Dr. Ünal’a Sahip Çıktı

Mudanya Esnafı Dr. Ünal’a Sahip Çıktı

E-posta

Mudanya esnafıyla bir araya gelen Cumhur İttifakı Ak Parti Mudanya Belediye Başkan Adayı Dr.Ahmet Murat Ünal, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın esnaf üzerinde baskı oluşturduğuna dikkat çekti ve “Mudanya esnafının 5 yıl daha bu zulme tahammülü yok” dedi.

Dr. Ahmet Murat Ünal Esnaflarla Buluştu

Cumhur İttifak Ak Parti Mudanya Belediye Başkanı Adayı Dr. Ahmet Murat Ünal, projelerini Mudanya esnafına tanıttı. BURFAŞ sosyal tesislerinde düzenlenen tanıtım toplantısına, AK Parti İlçe Başkanı İnci Söğütlü, MHP Mudanya İlçe Başkanı Selçuk Yılmaz ve Mudanya Esnaf Teşkilatları Başkanı Emir Ali Usta ve yönetiminin yanı sıra çok sayıda esnaf davetli katıldı.

Toplantıda, Esnaf Teşkilatları Başkanı Emir Ali Usta,Mudanya Belediye Başkanı Millet İttifakı Mudanya Belediye Başkan Adayı Hayri Türkyılmaz’ın 5 yıl içinde esnafa yaptığı baskıyı anlattı. Usta konuşmasında, Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın esnafa 5 yıl içinde 5.4 milyon lira para cezası kestiğini ve bu süreç içinde esnafa 7 bin icra dosyası  gönderdiğini açıkladı. Çağrıda bulunan Usta “Başkan Hayri Türkyılmaz’ın esnafa yaptığı bu zulmünden sonra  ‘siyasette bir söz vardır. Yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır’ denir. Hayri Türkyılmaz’a oy verirken size yaptıkları aklınıza gelsin. Bu zulmü 5 yıl daha çekmeyin” dedi.

Esnaf Başkanı Emir Ali Usta Dr. Ahmet Murat Ünal'ın kahvaltısına katıldı

 

“ZABITA ESNAFIN PEŞİNDE”

Cumhur İttifakı Ak Parti Mudanya Belediye Başkan Adayı Dr. Ahmet Murat Ünal, sözlerine “Biz vaat etmiyor, taahhüt ediyoruz” diyerek başladı. Açıklamalarında, Mudanya Belediye Başkanı Türkyılmaz’a da yüklenen Dr. Ünal, “ Mevcut belediye Başkanı bunca zamandır Mudanya’ ya bir çivi çakmadı. Halka yalan beyanlarda bulunarak sadece algı yönetimi yapmakta.  3 veya 4 gün önce bir anket çalışmasında Hayri Türkyılmaz’a oy vermeyeceğini belirten esnafa, ertesi gün zabıtaları görevlendirerek baskı ve zulüm uygulamakta. Ayrıca bugün bu buluşmaya esnaf kardeşlerimizin gelmemesi için her sokak başına kendi adamlarını koyarak baskı uygulamakta. Bu anketleri kendini geliştirmek için mi yoksa, vatandaşa daha fazla zulüm için mi kullanıyorsun “ diye sordu.

“ESNAFA MÜHÜR VURDUN”

5  yıl önce görev başına gelen belediye başkanının ilk iş olarak esnafı hedef aldığının da altını çizen Ünal,” Esnafın  kooperatifini mühürledi. Başkanının evini mühürledi. Şu iyi bilinmelidir ki ne Mudanya halkı ne de Mudanya esnafı senden korkmaz. 11 gün sonra seçim var. Bu esnaf ve Mudanya halkı 5 yıl daha senin zulmünü çekmeye tahammülü yok. 5 yıl boyunca bu halka sürekli olarak dürüstlük pompaladın. Denetim raporları hazırlandı, önümüzdeki meclis toplantısında açıklanacak. Ufak bir örnek verirsek; kendi elemanlarına yaptırdığın aşurenin faturasını 72 bin lira olarak başka bir firmadan aldınız. Bunların hesabını tek tek soracağız” dedi.

PROJELER TANITILDI

Projelerini esnaf ile paylaşan Cumhur İttifakı Ak Parti Mudanya Belediye Başkan Adayı Dr. Ahmet Murat Ünal, projelerinin hayata geçmesiyle Mudanya’nın ülke genelinde öncü bir ilçe olacağını vurguladı.Dr. Ünal, vizyon Projelerin temelinde esnafa odaklı, maddi katkı sağlayacak, ekonomik yönden Mudanya’nın ilerlemesine ve bir turizm kenti olmasına imkan vereceğinin somut örnekleri olduğunu belirtti. Özellikle trafik, otopark, yeşil alanlar, doğa ile iç içe sosyal yaşam merkezleri, halkın nefes alacağı Arnavutköy Halk Plajı Projesi, deniz turizminin daha aktif kullanılacağı Güzelyalı ve Kumyaka Marina Projeleri,Halitpaşa Parkı ve Güney Çevre Yolu Projeleri en dikkat çeken başlıklar oldu.

Dr. Ahmet Murat Ünal Mudanya Esnafına Projelerini Anlattı.

 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU