Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Mudanya Haber Arşivi 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi MUDANYA GELECEĞE BİLİMİN IŞIĞINDA TAŞINIYOR

MUDANYA GELECEĞE BİLİMİN IŞIĞINDA TAŞINIYOR

E-posta

Mudanya Belediyesi’nin İstanbul Teknik Üniversitesi Kentsel Tasarım Anabilim Dalı ile yaptığı işbirliği meyvesini verdi. Mudanya’nın geleceğini şekillendirecek projeleri inceleyen Başkan Türkyılmaz, “Mudanya geleceğe planlı, bilimle birlikte gelişimini tamamlayan, mutlu bir kent olarak taşınacak” dedi.

Mudanya Belediyesi’nin İstanbul Teknik Üniversitesi Kentsel Tasarım Anabilim Dalı ile yaptığı işbirliği meyvesini verdi.

Üniversiteler ve bilimsel çalışmalar yürüten kuruluşlarla işbirliği yapan Mudanya Belediyesi, bu anlamda yeni bir buluşmaya daha ev sahipliği yaptı. İstanbul Teknik Üniversitesi Kentsel Tasarım Anabilim Dalı akademik kadrosu ve öğrencileri, Mudanya’yı sahip olduğu doğal, tarihi ve turistik değerleriyle geleceğe taşıma hedefi doğrultusunda hazırladıkları kentsel tasarım proje çalışmalarını görücüye çıkardı. Mudanya’nın gelecekteki kent haritasını çıkaran öğrencilerin projeleri, Yeni Mahalle Kültür, Sanat, Gençlik ve Spor Merkezi’nde düzenlenen sergiyle izlenime sunuldu. Öğrencilerle bir araya gelen Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, projelerle ilgili tek tek bilgi aldı.

Mudanya'nın Türkiye’de hiçbir kentte olmayan kültürel miras omurgasına sahip olduğunu belirten Başkan Hayri Türkyılmaz, Mudanya'nın geleceğini bilimle, halka rağmen değil, halkla birlikte planladıklarını ifade etti. Çalışmaya katılan öğrencilerin geleceğin Mudanya'sına katkı sağlayacaklarını belirten Başkan Türkyılmaz, "Bizim de hayallerimiz tamamen planlı, bilimle birlikte gelişimini tamamlayan, mutlu bir kent olmak. Her zaman söylediğim gibi Mudanya turizm, eğitim, tarımsal değerleri korunan bir kent olmalı. Bizden önceki süreçte yapılan imar yanlışlıklarının zararlarını çekiyoruz. Ne yanlışlıklar yapılmış, gide gide elimizde neler kalmış... Bizler kenti doğru planlayıp doğru yönetmek adına ne gerekiyorsa yapacağız” dedi.

KAYNAK MUDANYA BELEDİYESİ BASIN BÜROSU

 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU