Mudanya Haber Arşivi

_

Font Boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Mudanya Haber Arşivi 2015 Yılı ve Sonrası Haber Arşivi Mudanya'da Zeytindalı ve Uğurböceği Projeleri Başladı.

Mudanya'da Zeytindalı ve Uğurböceği Projeleri Başladı.

E-posta

Mudanya Belediyesi Basın Bülteni'nden aldığımız bilgiye göre Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, ihtiyaç sahibi vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla planlanan Zeytindalı ve Uğurböceği projelerinin hayata geçirildiğini açıkladı.

Mudanya’da ihtiyaç sahibi vatandaşların tüm ihtiyaçlarının karşılanmasını amaçlayan Zeytindalı ve Uğurböceği Projeleri’nde hizmet verecek olan personel ve araçların tanıtım töreni Mütareke Binası önünde, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın katılımıyla yapıldı. Törene Mudanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Sevgi Akuş, Zeytindalı ve Uğurböceği Projeleri Koordinatörü Eyüp Gencer, Mudanya Belediye Meclis üyeleri ve projede yer alan personel katıldı. Proje kapsamında, evde bakım hizmetleri, temizlik hizmetleri ve diğer tüm ihtiyaçların karşılanması amacıyla 1 adet hasta nakil aracı ve 7 adet hizmet aracı mobil hizmet verecek.

Zeytindalı ve Uğur Böceği Tanıtımı


“KİMSE YATAĞA AÇ GİRMEYECEK”

Törende konuşan Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, seçim döneminde söz verilen bütün projelerin tek tek gerçekleştirildiğini vurgulayarak, “Seçim döneminde söz vermiştik; Mudanya’da yaşlısından gencine, çocuğundan engellisine, kimse yatağa aç girmeyecek ve kimse kimsesiz kalmayacak. Bugün bu projemizi hayata geçirmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Zeytindalı ve Uğurböceği Projeleri’mizle, yaşlı, genç, engelli ve diğer tüm vatandaşlarımıza yardım elimizi uzatacağız. Mudanya’mızdaki tüm mahallelerde evlere tek tek girerek, vatandaşlarımızın ihtiyaçları tespit edilecek. Proje kapsamında 1 doktor, 2 hemşire, 1 ebe, 2 hasta bakıcı ve diğer yardımcı personelimizin yanı sıra  toplam 8 adet mobil aracımızla hizmet vereceğiz” diye konuştu.

 


“TÜRKİYE’DE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ!”

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, kapsamı ve hizmet alanı açısından Zeytindalı ve Uğurböceği projelerinin Türkiye’de bir ilk olacağını vurgulayarak, “Bu projeler sayesinde kimse kimsesiz kalmayacak. Projede mahalle muhtarları, sivil toplum örgütleri, Kent Konseyi Mahalle temsilcileri ve tüm vatandaşlarımıza önemli görevler düşüyor. Projede görev alan yardımcı personelimiz de,  güler yüzü ve şefkatli yaklaşımıyla ihtiyaç sahibi hemşerilerimize bakım hizmeti verecek. Mudanyalıların mutlu ve huzurlu olması için elimizden geleni yapmak istiyoruz” diye konuştu.

Kaynak Mudanya Belediyesi Basın Bülteni

Son Güncelleme ( Perşembe, 02 Nisan 2015 01:10 )  

Yorumlar  

 
0 #1 esnaf 02-04-2015 07:30
O araçlarin hangi sartlarda kim uzerinden alindigini veya kiralandiginin arastirilmasini istiyorum kendini obama zanneden bir kisilikle mudanya halkina sabirlar diliyorum sacma sapan fikirler kimse evine ac gitmiyecekmis yardim insanlarin gözüne sokarak yapilmaz gizlice sessizce yapilir hasa allahmisin arkadas ne sandin kendini rizki veren allah
 
 
0 #2 mayvaz 03-04-2015 07:17
iyi güzel de kardeşim boş işler yazık Büyükşehir Belediyesi yıllardan beri tam teşkilat bu işi yapıyor zaten bir telefon anında en icra köşeye ulaşıyor yapılan masrafı keşke başka yerlerde değerlendirilse ydi geçtiğimiz günlerde halk eğitim filan bizim işimiz değil hükümetin diyordunya senin işin belediye hizmeti bırak hükümet işini yapsın sosyal yrd vakıfları büyükşehir zaten yapıyor bu işleri takip edin akşama kadar boş gün dolsun nasılsın iyimisin
 
 
+1 #3 köylü 04-04-2015 16:22
tebrik ediyorum harika bir çalışma gereksiz insanlar bu projeyi de kötülerler.Sadece para hırsı büyümüş hepsinin saçma saçma yorumlar yapıyorlar.HER ZAMAN MUDANYA BELEDİYESİ HER DAİM AYAKTA !
 
 
+1 #4 köylü 04-04-2015 16:22
Harika bir başlangıç tebrik ediyorum her zaman mudanya sizinle birlikte sizin yanınızda ....
 

Diğer sitelerimiz

www.mudanya.gen.tr
Güncel Mudanya Haberleri.
www.mudanyahaberarsivi.gen.tr
Mudanya Haber Arşivi
www.mudanyarehber.net
Mudanya Haber Arşivi

www.radyopoyraz.com
Hayatın Müziği Bursa'da

Bursa Hava durumu

BURSA HAVA DURUMU